Chytrý náramek – využití

Chytrý náramek už zdaleka není záležitostí jen mladých, fyzicky aktivních jedinců. Stále častěji se s nimi setkáte na zápěstí starších lidí, protože z nich získávají důležité informace.

Říká se jim také wearables, což je elektronika, která se nosí přímo na těle. Setkáte se s nimi také pod názvem fitness náramky, sportovní náramky nebo monitory snímače denních aktivit. Díky slevovému kódu inSPORTline.cz můžete nyní koupit fitness náramek za výrazně nižší cenu.

Chytrý náramek vás zvedne ze židle

Z vlastního okolí znám případy, kdy starší lidé dostali chytrý náramek a začali víc chodit. Jejich hlavním úkolem totiž je motivovat k pravidelnému pohybu. Především ty, kdo už příliš zpohodlněli. O tom, kolik toho denně ujdete, vás informuje krokoměr v náramku. Napočítá každý krok, i ty do schodů, prostě všechno, co nachodíte v práci nebo doma. V závislosti na jednotlivých modelech si můžete zjistit, jak dlouho jste běhali venku nebo na trenažéru, kolik jste toho uplavali a hlavně, kolik jste přitom spálili kilokalorií.

Chytrý náramek pro zdraví

Druhou nesporně užitečnou vlastností je monitoring spánku, včetně monitorování dechu při spaní. Zjištěné hodnoty si můžete přečíst v telefonu, s nímž je náramek propojen přes bluetooth. Zde se data ukládají a vy máte k dispozici týdenní, měsíční i roční statistiky. Víte tak, jak dlouho každý den spíte, jestli spíte jen lehce nebo usnete v průběhu noci tvrději, zjistíte, kolikrát za noc se budíte i jestli je váš dech pravidelný nebo jste ohroženi spánkovou apnoe. Chytrý náramek vás také každé ráno vzbudí v nastavený čas vibrací na zápěstí.

Náramek snímá a v průběhu dne vyhodnocuje váš tep. To pomáhá pro nastavení správného spalování v tréninku, ale také jako kontrola u starších lidí se srdečními potížemi.

Co ještě vám chytrý náramek ukáže

Obvyklé modely mají ještě řadu dalších funkcí: sdělí vám, kolik je hodin, jaký je den, poskytne stopky, časovač i měření intervalů (vhodné například pro ty, kdo cvičí HIIT). Upozorní vás na SMS i na to, že vám někdo volá. Počítají množství spálených kalorií za den a můžete si třeba v náramku nastavit i zadávání svého denního příjmu a pitný režim.