Chcete zlepšit vaší postavu a kondici? Zkuste tyto cviky na břicho

Zvlášť po zimě řada z nás zjišťuje, že ty faldíky, které se kolem Vánoc objevily a které tak milosrdně schovával volný kabát, budou brzy konfrontovány s letním oblečením. Je čas myslet na to, jak budeme vypadat v plavkách. Chcete si zpevnit postavu a dostat se do kondice, abyste v létě vypadali dobře? Začněte s cviky na břicho či s posilováním vnitřních svalů břicha a zad, tedy “core” (střed).

Proč se soustředit na core? Právě vnitřní svaly středu těla fungují jako stabilizátory – pomáhají držet správný postoj, zlepšení rovnováhy a také k správnému provedení dalších cviků s eliminací úrazů. Několik cviků na posílení břišních svalů (i vnitřního středu) vám dnes přinášíme.

Pánevní most

Položte se na záda, pokrčte nohy v kolenou a záda přitiskněte na podložku. Potom s výdechem zvedněte pánev a spodní záda až po lopatky, ramena musejí zůstat na podložce. Pánev nechte přirozeně, netlačte ji silou co nejvýše. Pár sekund vytrvejte, poté se s nádechem pomalu spusťte na zem.

Mrtvý brouk a ruka noha

Lehněte si na záda, s rukama a nohama ve vzduchu, kolena ohněte do pravého úhlu, ale ruce zůstávají rovně. Zpevněte střed těla a spodní část trupu se snažte zatlačit co nejvíc do podlahy. Z této polohy střídavě spouštějte jednu nohu, dokud se vaše pata téměř nedotkne podlahy, a zároveň natáhněte opačnou paži směrem k podlaze nad hlavou. Chvíli vydržte a zpevněte core, abyste vrátili končetiny do výchozí polohy. Opakujte s opačnou rukou a nohou.

Mrtvý brouk a přítah nohou

Vycházíte ze stejné pozice, tedy na zádech s nohama ve vzduchu ohnutýma do pravého úhlu. Paže zůstanou na podložce podél těla. Střídavě pokrčené nohy oddalujte a přitahujte zpět k tělu. Jestli je to možné, přidejte si na lýtka nějakou zátěž, třeba medicinbal. Účinek cviku se tím znásobí.