Jak si doma oživit dlouhé zimní večery

Také vás štve, že je brzy tma a den jako by skončil o mnoho dřív, než je tomu v létě? Zimní večery jsou opravdu dlouhé a nejde je trávit celé jen před televizí. Aktivní lidé si raději hledají ještě další možnosti, jak tyto večery využít. Můžete se víc věnovat sobě nebo něco tvořit, v každém případě nepodlehněte zimní melancholii či dokonce depresi.

Oživit si nudnou šeď zimních večerů můžete i s minimálními prostředky a je jen na vás, jestli je strávíte doma nebo venku. Tak i tak mohou mít své kouzlo, stačí jen zvolit vhodnou aktivitu a případně i společnost. Co všechno může přispět k oživení dlouhých zimních večerů?

Večerní lyžování

Spousta majitelů sjezdovek už dnes provozuje vleky dlouho do večera a láká na večerní lyžování. Jestli to máte k některé ze sjezdovek blízko a lyžujete rádi, rozhodně večerní lyžovačku vyzkoušejte. A večer zakončete hrnkem dobrého svařeného vína ve stánku pod sjezdovkou.

Wellness a masáže

Přinesl vám Ježíšek voucher na masáž nebo jinou wellness aktivitu? Dopřejte si trochu hýčkání a objednejte se právě v období, kdy je brzy tma. Večer vám provoní masážní přípravky a aroma oleje, můžete “vypnout” hlavu a krásně relaxovat. A ještě hezčí zážitek to bude, když zkusíte párovou masáž nebo vířivku.

Pořádejte hostiny pro rodinu a přátele

Patříte k těm, kdo rádi vaří a zkouší stále nové recepty? Zimní období se dá skvěle využít pro vyváření a pečení pro rodinu i přátele. Pozvěte je na degustační party nebo jim připravte nějakou tematickou hostinu. Dohodněte se s dalšími rodinami a zkuste si vlastni variaci na soutěž “Prostřeno”. Včetně dobré zábavy.

Proměňte svůj domov

Možná je už interiér vašeho bytu okoukaný, nebo patříte k těm, kdo sledují módní trendy bytového designu. Zkuste si navrhnout nové uspořádání místností, vybírejte v katalozích zajímavé kousky nábytku a bytových dekorací. V zimě přece jen trávíte víc času doma, tak si ho udělejte útulnější.