8 důvodů, proč nezapínat v domácnosti televizi

V dnešní době je běžné, že je v každé domácnosti televize, v některých dokonce i dvě a víc. Jen málokdo televizor nevlastní vůbec, ale najdou i takové světlé výjimky. Když se nad tím zamyslíte, televize je vlastně dost velkým žroutem času a rozhodně nám nedává tolik poznání, kolik mi jí věnujeme času.

Myslíte, že se moderní člověk bez televize neobejde? Opak je pravdou – bez televize se rozhodně dá žít a určitě mnohem kvalitněji. Pokud nechcete, aby vám televize kradla denně několik hodin života, které jste mohli využít úplně jinak, vyhýbejte se jí co nejvíc. 

Proč nezapínat televizi

  1. Televizní maniaci spí poměrně málo a špatně, jsou unavení a pak se špatně soustřeďují. V žádném případě si ji nezapínejte v ložnici, když jdete spát. 
  2. Sledováním televizních pořadů se šíří negativita. Tomu se rozhodně vyplatí vyhnout. Proč si kazit den zprávami, které popisují jen to špatné, co se ve světě děje.
  3. Někdo používá televizi jen jako kulisu, aby doma “nebyl sám”. Ale pokud ji nezapnete, zjistíte, jak krásné je ticho a klid. Najednou máte pocit vyrovnanosti, nic vás neruší.
  4. Máte čas na své blízké. Můžete se věnovat partnerovi, zahrát si s dětmi deskové hry nebo si dohodnout posezení s přáteli.
  5. Máte víc času na své koníčky, můžete něco vyrobit, uvařit nebo upéct. Nebo si konečně přečtete tu knížku, co tak dlouho odkládáte.
  6. Při sledování televize máte tendenci něco konzumovat jako například brambůrky, čokoládu a další, což má za následek přibírání na váze. Také začnete být líní. 
  7. Několikahodinové vysedávání u obrazovky je zátěží pro páteř a celou pohybovou soustavu. Nemáte žádný pohyb. Rozhodně je zdravější vyrazit do přírody na čerstvý vzduch. 
  8. Oči si odpočinou, protože i pro ně je sledování televize velkou zátěží. Jestliže celý den koukáte do monitoru počítače a večer ještě na televizi, nemají oči v podstatě vůbec žádný čas na úlevu a regeneraci.