Tipy jak se dostat do formy

Léto tu bude co nevidět a stále více žen si pohrává s otázkou, jak se dostat do formy? Přeci jen už nezbývá tolik času, abychom mohli doufat v zázraky, proto pro sebe musíme něco udělat sami. Pěkně na vlastní pěst. Jenže jak na to? Jakým aktivitám se věnovat, abychom alespoň část svých nadbytečných kilogramů shodili dolů? Jestliže i vám vrtá hlavou tahle otázka, pak jste tu správně. Pojďme se podívat, jak cvičit, abyste v létě mohla hrdě do plavek!

Jak se dostat do formy

Ačkoli do léta už moc času nezbývá, pořád ještě máte šanci na to, abyste se sebou něco udělali. Možná i vás trápí kila, která se vám na těle usadila po Vánocích a kterých jste se až do dnešního dne nedokázali zbavit. Tak jim pojďte říci sbohem!

  • Běhejte!

    Jestli chcete zhubnout, obujte si kecky a vyrazte do ulic! Běhání patří mez nejúčinnější aktivity, při kterých spálíte kalorie a shodíte nějaké to kilo. Výhodou tohoto sportu je, že nepotřebujete speciální vybavení, bohatě si totiž vystačíte s kvalitní obuví a sportovním oblečením, ale to není nutností – spíše příjemnou třešničkou na dortu. Jak dlouho budete běhat, kam poběžíte, jak rychle – to všechno záleží jen na vás.

  • Plavejte!

    Další velice oblíbenou aktivitou, při které se zapojuje celé tělo, je plavání. Tomu se můžete věnovat i v tomto počasí, pěkně v pohodlí krytého bazénu. Ani tady nemusíte utrácet peníze za vybavení, jediné co potřebujete, jsou plavky. Tempo a délku strávenou v bazénu si určujete sami, takže se nemusíte moc namáhat nebo zbytečně přepínat.

  • Choďte!

    Chůze je pro člověka nejpřirozenější pohyb, který – světe div se – může pomoci dostat se do kondice. Samozřejmě tím nemáme na mysli vyhlídkové procházky, kde ujdete dva kilometry za hodinu. Myslíme svižné procházky, u kterých se zadýcháte i zapotíte. Chodit můžete sami nebo s někým, což možná bude ještě větší zábava. I tady vás potěšíme, že vlastně nic nepotřebujete.