Tipy jak se po probdělé noci dostat do kondice

Každý z nás určitě někdy zažil situaci, kdy v noci ani přes veškerou snahu nemohl usnout, dlouhé hodiny strávil hleděním do stropu, v zoufalství se uchýlil i k počítání oveček a ráno přemýšlel, jak se dostat do kondice, protože si nemohl dovolit zůstat v posteli. Mít za sebou probdělou noc a nemít ráno možnost se dospat a dohnat tak chvíle, kdy jsme v noci nezamhouřili oka, rozhodně není nic příjemného. Bohužel ne každý si může dovolit nejít do práce, vzít si jen tak pro nic za nic volno a celý den strávit v posteli. Ještě než si začnete pohrávat s otázkou, jak se po noci, během které jste nenaspali snad ani hodinku, dostat do kondice a s přehledem tak zvládnout další náročný den, přečtěte si náš článek, ve kterém se na tuto problematiku společně podíváme!

Jak se dostat do kondice, i když jsme v noci nezamhouřili oči?!

Nezáleží na tom, zda jste se nevyspali kvůli zdravotním potížím, stresu doma nebo náročnému období v práci, zda vám v upadnutí do říše snění zabránily myšlenky proudící ve vaší hlavě, smutek či žel, nebo zda jste celou noc strávili někde na party společně s přáteli – dostat se do kondice po náročném večeru a noci nemusí být tak těžké, jak se vám na první pohled zdá!

Tip první: Co si dát na zub?

Pokud jste celou noc nespali, pak si možná říkáte, že potřebnou energii naberete tak, že si dáte hodně cukru – řešíte to sušenkami, sladkými pokrmy, slazenými nápoji a přitom vůbec nevíte, že právě tohle vám vůbec nepomůže! Sladké sice opravdu hladinu krevního cukru zvýší, ale vzápětí jí zase sníží, takže výsledek vlastně nestojí za nic. Co si tedy po probdělé noci dát ke snídani, abyste se dostali do kondice? Doporučujeme vám vsadit na bílkoviny a zdravé sacharidy!

Tip druhý: Kávu si osladím…!

Startujete každý nový den šálkem dobré kávy, která se pro vás stala nepostradatelnou součástí každého rána? Pak si po probdělé noci, kdy se snažíte dostat do kondice a připravit se tak na koloběh dalšího dne, kávu vezměte s sebou do práce a místo toho, abyste svůj klasický šálek vypili rychle před odchodem z domu, upíjejte jej pomalu cestou do zaměstnání a klidně i v něm – samozřejmě jen v případě, pokud si to můžete vzhledem k vykonávané práci dovolit.

Tip třetí: Dopřejte si procházku!

Možná se budete divit, ale probdělá noc se na vás s největší pravděpodobností neprojeví hned ráno, ale ta největší krize přijde až mezi 13-15 hodinou odpoledne, kdy najednou začnete pociťovat nedostatek energie, budete ospalí a budete se doslova nutit k čemukoli. Co dělat v takovou chvíli? Naprostá hloupost by byla, pokud byste se přemáhali do práce, nestálo by to za nic. Místo toho se projděte, klidně jen na 10 minut, i kdybyste měli chodit po chodbě před kanceláří sem a tam. I to vám pomůže dostat do kondice.