Jak si poradit s vyhrocenými situacemi?

Zatímco někdo dokáže vyhrocenými situacemi proplouvat jako ryba ve vodě, pro jiného je to pokaždé obrovský nátlak na psychiku, se kterým se jen stěží dokáže vyrovnat. Možná i vy patříte k lidem, kteří si s vyhrocenými situacemi příliš neví rady a často nemají tušení, jak se k nim postavit. Jakmile se tedy do podobné situace dostanete, je to pro vás náročné a vždy odcházíte poraženi.

Umíte si poradit s vyhrocenými situacemi?

S vyhrocenými situacemi se za život setká snad úplně každý z nás. A kdo ne, o tom můžeme mluvit jako o obrovském šťastlivci, který si životem proplouvá na růžovém nadýchaném obláčku.

Za vyhrocené situace lze považovat například hádku s partnerem, možná lépe řečeno jakoukoli hádku, ať už do ní vstoupíte s kýmkoli. Stejně tak se dá za náročnou situaci považovat šikana v zaměstnání, kdy si některý z kolegů myslí, že je pán tvorstva. Nebo když se nad vás povyšuje váš nadřízený, který je toho názoru, že si z něho sednete na zadek. Ať už se jedná o jakoukoli psychicky náročnou situaci, měli byste vědět, jak se zachovat správně.

2+1 tip jak snadno proplouvat vyhrocenými situacemi

Máme pro vás tři užitečné tipy, jak si poradit se situacemi, které pro vás budou jakýmkoli způsobem nepříjemné a těžko zvladatelné. S námi to dokážete ustát, na to vezměte jed!

Tip první: odejděte!

Otočit se na patě a odejít je asi to nejjednodušší, co můžete v takovou chvíli udělat. Pokud se do vás začne navážet kolega, který k tomu ale nebude mít sebemenší důvod, nenechte si sypat popel na hlavu a ukažte mu záda. Prostě se otočte a jděte někam jinam, je v tu chvíli úplně jedno kam.

Tip druhý: klid!

Ať už si na vás smlsne protivná šéfová, žáhu si zchladí podrážděná prodavačka v obchodě nebo se do vás po příchodu z práce pustí rozčilený přítel, snažte se zachovat chladnou hlavu. Jde to, i když si možná budete myslet, že to nedokážete a za chvíli bouchnete jako Papinův hrnec. Klidným postojem dotyčného o to více naštvete, ale pravděpodobně to vzdá.

Tip třetí: mlčte!

Až se s vámi bude chtít někdo hádat, ale vy na to nebudete mít náladu nebo jednoduše usoudíte, že se s dotyčným nemá smysl pouštět do sporu, jednoduše mlčte. Ať už vám bude říkat cokoli, neříkejte mu na oplátku nic. Tím ho neskutečně vytočíte, ale zároveň přimějete k názoru, že s vámi nehne, ani kdyby se na hlavu stavěl.