Šála pletená na rukou

I když už jaro pomalu klepe na dveře, mohl by se vám hodit dnešní příspěvek. Venku je stále chladno a něco hřejivého na krku určitě přijde vhod. O to víc člověka potěší, když je to vlastní výroby.

Zkuste si prostřednictvím vašich rukou uplést nadýchanou, hřejivou a slušivou šálu. Skutečně k její výrobě nepotřebujete jehlice ani jiné náčiní, mimo nůžek. Hitem dnešní doby jsou ručně vyráběné výrobky, a takovým je i šála pletená na rukou. Tuto slušivou parádu si můžete uplést sami již během 30 minut. Místo zimní příze lze použít nastříhané proužky starého trička nebo jinou lehoučkou přízi. Takovou šálu unosíte i počátkem jara.

Naducaná šála za 30 minut

Šála pletená na rukou může být vytvořená i z klasické příze, ale pak byste musela plést dvojitě, aby nebyla příliš tenká. K pletení na rukou se většinou používají speciální příze. Ovšem kreativitě se meze nekladou, jak jsme uvedli výše, dá se použít i starých triček nastříhaných na 1cm široké proužky, které nejdřív sešijete a vytvoříte klubíčka. Chcete-li si práci usnadnit, zamiřte do obchodu pro hotová a připravená klubíčka. Existuje i několik typů pletení, přičemž délka šály i její barevné provedení je čistě na vás. Vyrobit si můžete šály, jež budou ladit s určitým typem oblečení, přičemž se nemusíte omezovat pouze na jednu barvičku. Jakmile jednou toto pletení zkusíte, bude vás to bavit a uvidíte, že si pořídíte zelenou, modrou, černou, bílou nebo třeba žlutou šálu.

Je to tak snadné – zkuste to také

K docílení moderní a pěkné šály nemusíte disponovat, bůh ví jak velkým talentem. Vystačíte si s podrobným návodem a minimální zručností. Návod bychom vám slovy nepřiblížili tak uchopitelně, proto vkládáme video návod, kde je postup krásně vidět. Je snadný, nenáročný a během odpoledního posezení u kávy můžete vytvořit vaší první šálu. Místo jehlic budete používat vlastní ruce. Vůbec nevadí, pokud jste nikdy neháčkovala či nepletla. Uvidíte sama, že je to neskutečná zábava a přijdete tomu na chuť. S chutí do toho – půl je hotovo.