Po porodu zpět do kondice – jak na to?

Od porodu uběhlo několik měsíců, vy se radujete ze svého miminka, ale z koláče štěstí vám ukrajuje vědomí, že vaše tělo není v takovém stavu, v jakém byste si ho přáli mít. Nebudeme si nic nalhávat, těhotenství je pro ženu krásné, ale zároveň i velmi náročné období, během kterého její tělo projde celou řadou změn, které na něm chtě nechtě zanechá stopy. Jak se dostat po porodu zpět do kondice? To je otázka, která možná běhá hlavou i vám. Pokud vás vaše tělo trápí, nejste spokojené s jeho stavem a chcete se sebou něco udělat, není na co čekat.

Chcete se dostat po porodu zpět do kondice?

Povislé bříško, sem tam nějaký špíček na těle, nulová fyzická kondice a celková nespokojenost. Je vám to důvěrně známé? Nebojte se, nejste v tom sami! Podobné chvíle zažívá drtivá většina žen, které si prošly těhotenstvím, nechali se ovládat chutěmi a přibraly více, než kolik očekávaly. Naštěstí víme, jak se dostat po porodu zpět do kondice a rádi vám to prozradíme!

  • Doma i s dítětem

    Pokud nechcete nikam chodit, vystavovat se zvídavým zrakům okolních lidí a víte, že dokážete odolat pokušení se na cvičení vykašlat, pak zůstaňte doma a cvičte klidně i s prckem. Mnoho maminek do svého cvičení zapojuje své drobečky, se kterými mohou například dělat dřepy a využít je tak jako zátěž. Pokud máte děti větší, které se již dokážou pár minut zabavit samy, položte je na deku, obklopte hračkami a pusťte si video, podle kterého můžete cvičit. Na internetu je jich spousta, stačí si jen vybrat!

  • Hurá do posilovny

    Naopak pro ty, kterým pohledy ostatních nedělají problém nebo naopak vědí, že by se doma ke cvičení jednoduše nedokopali, je ideální volbou zaplatit si permanentku do fitness centra, kam můžete chodit klidně i ve více lidech. Pokud máte v okolí kamarádku, která řeší stejný problém, nad ničím dlouho neváhejte a choďte cvičit spolu. Vždyť přece víte, že ve dvou se to lépe táhne!

  • Kočárkování

    Že tenhle pojem ještě neznáte? Jedná se o formu cvičení a zábavy, ke které potřebujete kočárek – ideálně s dítětem –  a partičku stejně zapálených miminek. Vše spočívá v tom, že se sejdete a společně s kočárky běháte, jezdíte na kolečkových bruslích nebo se jen opravdu svižně procházíte. Nejenže si dáte do těla, ale navíc si můžete i příjemně popovídat.