Sport, Volný čas, Zdraví

Jak vybrat rotoped

Dali jste si přecevzetí, že budete hubnout do plavek nebo cvičením vytvarujete své tělo po vánočních svátcích? Proč nezačít třeba tím, že si domů pořídíte rotoped. A protože za něj utratíte nemalou částku, je dobré soustředit se na kritéria, podle nichž dokážete vybrat správný rotoped, která vám bude sedět.

Při výběru rotopedu je důležité zohlednit váhu a výšku osoby, která bude rotoped využíva a jestli na něm budete jezdit denně nebo jen čas od času. V neposlední řadě vybíráte podle přidaných funkcí, například zobrazení rychlosti, měřič kalorií, měření tepové frekvence, počet zátěží a podobně.

Konstrukce rotopedu

Je samozřejmě lepší, když se dá rotoped polohovat, tedy aby měl nastavitelnou výšku, posuvnou sedačku . Jestli máte v plánu se věnovat jízdě častěji než jednou za měsíc, je dobré si pořídit pohodlné sedadlo (doporučuje se gelová), abyste vydrželi cvičit delší dobu a nemuseli přestávat kvůli bolestem.

Další čemu je dobré věnovat pozornost, je šlapací střed. Ten dokáže být při jízdě dost hlučný, proto se doporučuje středové složení s ložisky a klikami na čtyřhran, ten zaručuje tichý a bezúdržbový chod. Brzdy se osvědčily magnetické, u těch odpor při šlapání vytváří sada permanentních magnetů. Bývá oblíbená především pro svou neomezenou životnost.

Ovládání zátěže a další funkce

Elektronické ovládání zátěže doma v obýváku určitě oceníte, protože se obejdete bez cizí pomoci a bez trenéra. Tím se pro vás stane sám rotoped, kdy vám podle zvolených parametrů sám určí obtížnost trasy. Výhoda je, že se i tak dá nastavit na ruční ovládání.

Motivující jsou i další funkce, například přepočítávání na “ujetou” vzdálenost, informace o spotřebě energie nebo hlídač tepové frekvence. S těmito funkcemi si můžete sami sestavit tréninkový plán, podle něhož zredukujete svou hmotnost.

Náš tip: Při koupi u specializovaných obchodů získáte řadu výhod včetně záručního servisu přímo u vás doma.

 

Previous ArticleNext Article