Jak vybrat rotoped

Dali jste si přecevzetí, že budete hubnout do plavek nebo cvičením vytvarujete své tělo po vánočních svátcích? Proč nezačít třeba tím, že si domů pořídíte rotoped. A protože za něj utratíte nemalou částku, je dobré soustředit se na kritéria, podle nichž dokážete vybrat správný rotoped, která vám bude sedět.

Při výběru rotopedu je důležité zohlednit váhu a výšku osoby, která bude rotoped využíva a jestli na něm budete jezdit denně nebo jen čas od času. V neposlední řadě vybíráte podle přidaných funkcí, například zobrazení rychlosti, měřič kalorií, měření tepové frekvence, počet zátěží a podobně.

Konstrukce rotopedu

Je samozřejmě lepší, když se dá rotoped polohovat, tedy aby měl nastavitelnou výšku, posuvnou sedačku . Jestli máte v plánu se věnovat jízdě častěji než jednou za měsíc, je dobré si pořídit pohodlné sedadlo (doporučuje se gelová), abyste vydrželi cvičit delší dobu a nemuseli přestávat kvůli bolestem.

Další čemu je dobré věnovat pozornost, je šlapací střed. Ten dokáže být při jízdě dost hlučný, proto se doporučuje středové složení s ložisky a klikami na čtyřhran, ten zaručuje tichý a bezúdržbový chod. Brzdy se osvědčily magnetické, u těch odpor při šlapání vytváří sada permanentních magnetů. Bývá oblíbená především pro svou neomezenou životnost.

Ovládání zátěže a další funkce

Elektronické ovládání zátěže doma v obýváku určitě oceníte, protože se obejdete bez cizí pomoci a bez trenéra. Tím se pro vás stane sám rotoped, kdy vám podle zvolených parametrů sám určí obtížnost trasy. Výhoda je, že se i tak dá nastavit na ruční ovládání.

Motivující jsou i další funkce, například přepočítávání na “ujetou” vzdálenost, informace o spotřebě energie nebo hlídač tepové frekvence. S těmito funkcemi si můžete sami sestavit tréninkový plán, podle něhož zredukujete svou hmotnost.

Náš tip: Při koupi u specializovaných obchodů získáte řadu výhod včetně záručního servisu přímo u vás doma.