Chilli papričky a zdraví – jak pomáhají?

Jen málokoho by napadlo, že chilli papričky a zdraví spolu úzce souvisí, ba naopak se mnoho lidí domnívá, že nám konzumace těchto čertovsky pálivých papriček akorát tak škodí.

I když chilli papričky skutečně pálí jako čert a při jejich konzumaci nejednomu z nás vyhrknou slzy do očí, pravda se má tak, že nám mohou být v otázce zdraví hodně nápomocné. Zamýšlíte-li se nad kombinací chilli papriček a zdraví, pak vám doporučujeme najít si čas pro přečtení dnešního článku, ve kterém se tomuto tématu společně podíváme blíže na zoubek.

Chilli papričky a zdraví – jak nám pomáhají?

Jestliže chcete, aby vám chilli papričky nějakým způsobem pomohly, pak vás hned zkraje upozorňujeme, že je budete muset konzumovat pravidelně a to nejlépe každý den. Můžete si třeba připravit špagety s chillii omáčkou, nebo vyzkoušet exotické chilli con carne. Pravda, jíst pálivé papričky se slzami v očích – to opravdu není pro každého. Níže si prozradíme, jak chilli papričky pomáhají našemu zdraví a v čem všem nám jsou ve skutečnosti prospěšné.

 • Obsahují vitamín C a A

  Chilli papričky jsou proslulé vysokým obsahem vitamínu C a A, které pro zdravý život nutně potřebuje – zvláště vhod nám přijdou v období, kdy na každém kroku číhají chřipky a viry. Tyto vitamíny se postarají o zlepšení imunitního systému, díky čemuž pak vaše tělo lépe odolá nejrůznějším onemocněním.

 • Napomáhají při redukci váhy

  A nemyslíme tím skutečnost, že se při jejich konzumaci pravděpodobně zapotíte a tím shodíte nějaké to deko nechtěné váhy. Chilli papričky obsahují látky zrychlující metabolismus, díky čemuž se zvýší vaše tělesná teplota a vy tak můžete zhubnout. Nebude to samozřejmě hned, ale po nějakém čase možná určitý výsledek přeci jen zaznamenáte.

 • Snižují cholesterol

  Věděli jste, že chilli papričky chrání vaše tělo před hromaděním tzv. špatného cholesterolu? To znamená, že mají pozitivní vliv na váš kardiovaskulární systém, mimo to zvyšují schopnost vašeho těla rozpouštět fibrin, což je látka potřebná k tvorbě krevních sraženin. Budete-li chilli papričky konzumovat pravidelně, pak snížíte riziko vzniku aterosklerózy.

 • Zlepšují spánek

  Spánek k životu nutně potřebujeme a pravda je taková, že touto velice příjemnou činností strávíme celou třetinu našeho života. Studie probíhající v Tasmanii dokonce odhalila další fakt a to ten, že vám chilli papričky mohou zlepšit kvalitu vašeho spánku. Inu, proč to nezkusit a pořádně se nevyspat?