Krokoměr je velice užitečné zařízení, pokud si chcete hlídat, kolik toho denně nachodíte. To, že 5000 kroků denně vám zachrání zdraví a pomůže zhubnout, není sice nijak vědecky ověřeno, ale každý pohyb se počítá. A chůze je jeden z nejpřirozenějších pohybů v životě člověka.
Krokoměr na ruce zachytí senzory každý váš krok. Ty sofidstikovanější modely je umí hned přepočítat na kilometry a ještě vám sdělí, kolik energie jste při chůzi spálili. Díky tomu máte přehled o své denní aktivitě a jestli opravdu dodržujete denní penzum kroků, víte vždy, jestli jste plán splnili nebo ne.
Obyčejný nebo multifunkční krokoměr?
Za částku kolem jednoho sta korun seženete běžný krokoměr na ruku, ale jen o pár desetikorun víc stojí takový, který má ještě pár přidaných funkcí, tedy přehled o vydané energii, ušlé vzdálenosti a ještě funguje jako hodinky. Některé modely toho umí ještě víc.
Jaké další funkce může mít krokoměr:
- stopky – pro běh či intervalový trénink
- paměť – je dobrá, když si děláte nějakou statistiku; krokoměr si umí zapamatovat i několik dní
- synchronizace s počítačem nebo chytrým telefonem – všechny výstupy z krokoměru máte přehledně na jednom místě díky aplikaci v zařízení
Navíc nezáleží na tom, jestli jste pravák nebo levák, krokoměr je určen úplně všem.
Další kritéria pro výběr krokoměru
Kromě množství funkcí je možné vybrat si velikost displeje. Větší jistě oceníte, jestli máte slabší zrak. Mnohem důležitější je ale kvalita senzorů, které snímají pohyb. Vybírat můžete z 2D nebo 3D senzorů. 2D senzory snímají jen pohyb v jedné rovině, navíc jsou méně přesné a jsou citlivé na změnu polohy. 3D senzory zaznamenávají pohyb ve třech rovinách, umí zaznamenat i chůzi do schodů a jsou přesnější. 3D krokoměr nemusíte mít stále na ruce, stačí ho mít třeba v kapse nebo v batohu.
Obecně se dá říct, že čím víc funkcí od krokoměru vyžadujete, tím víc korun si musíte připravit. Pokud některé z nich nebudete potřebovat, je možné poohlédnout se po jednodušším levnějším modelu.