Cvičení s výsledky – víme jak na to!

Cvičení s výsledky, které jsou vidět a nelze o nich pochybovat – inu milé dámy, přiznejme se bez mučení: která z nás po tom někdy nezatoužila?! Většina z nás má za sebou nejrůznější cvičení, držení drastických i méně drastických – nikoli však méně nebezpečných – diet a pokusy o redukci hmotnosti, které ale i přes veškerou snahu zkrátka nedopadly tak, jak jsme si představovaly.

Když cvičit, tak ať je to vidět!

Určitě se shodneme na tom, že nikoho nebaví trávit hodiny ve fitness centru, kde doslova potí krev, když pak na sobe nevidí žádnou změnu. Pro mnoho z nás je cvičení s výsledky jen pouhým snem, nebo snad nedosažitelným cílem, protože se nám oněch výsledků prostě nedaří dosáhnout. A víte co? Jestliže i vy patříte k ženám, které se snažily zhubnout, ale nedočkaly se kýžených výsledků, pak právě pro vás máme několik rad, díky kterým pro vás cvičení s výsledky nebude jen snem, ale zaslouženou realitou!

Rada první: najděte pro sebe ideální čas

Největší chyba při cvičení spočívá v nepravidelnosti. A teď tím ani nemáme na mysli to, že cvičíte cik cak, prostě jednou ano a pak třikrát ne. Máme spíš na mysli hodinu, ve které cvičíte. Někomu vyhovuje cvičit po ránu, kdy si sice o něco málo přivstane, ale skvěle se tím nastartuje do nového dne. Jiný naopak nejradši cvičí odpoledne, kdy už je jeho tělo rozehřáté a cítí se nejlépe. A dalšímu zase vyhovuje večerní hodina. Najděte pro pro sebe ideální čas, který vám bude vyhovovat a toho se držte. A pokud možno to neporušujte.

Rada druhá: nezapomeňte na rozehřátí

A teď ruku na srdce, milé ženy: která z vás se před cvičením dostatečně rozehřála a která na sebe jen hodila cvičení úbor a šla hned na to? Jestliže se přikláníte k té druhé možnosti, pak vám na rovinu říkáme, že můžete být rády, že jste si nepřivodily nějaký nepříjemný úraz. Tělo se potřebuje před fyzickou aktivitou zahřát, rozproudit a rozpohybovat. Rozehřátí před cvičením, ať už bude jakékoli, je proto samozřejmost, na kterou by se nemělo zapomínat.

Rada třetí: zkuste to s pomocníky

Možná že budete patřit k ženám, které se neobejdou bez menší pomoci a výsledků nedosáhnou jen vlastní vůlí a pílí. Není nic špatného na tom, vsadit na doplňky stravy, jejichž úkolem je dodat energii a způsobit, že se budete cítit nabuzeně a plné energie. Nemyslete si, že jakmile začnete nějaký doplněk stravy zobat, tak všechnu práci odvede za vás. Takhle to nefunguje, i když bychom to ocenily. Doplňky stravy slouží spíše jako hnací síla, která vás motivuje a povzbuzuje pro dosažení lepších výsledků.