5 aktivit, které vám v zimě prospějí

Chladné měsíce se nezastavitelně blíží a příznivci pohybových aktivit začínají propadat panice, čemu se v zimě, kdy teploty klesnou hluboko pod nulu, budou věnovat. Pokud i pro vás pravidelný a aktivní pohyb představuje nedílnou součást vašeho života, pak si možná nad podobnou otázkou lámete hlavu taky. I když nám zima již dýchá na paty, nemusíte hned malovat čerta na zeď. I v zimě se toho dá poměrně hodně podniknout – pojďte se inspirovat!

Co dělat v zimě?

Zima už je skoro tady! Teploty jsou čím dál nižší, tu a tam nás překvapí sněhová nadílka, rybníky pomalu zamrzají a my tak uklízíme kola, koloběžky či kolečkové brusle do sklepů či komor. Postupně se připravujeme na období fyzického útlumu a smiřujeme se s tím, že přes zimní měsíce naše fyzička dostane pohov. Víte ale, že i v zimě můžete vyrazit za sportem? Našli jsme pro vás několik tipů, tak se na ně mrkněte!

 1. Procházka

  Obyčejnou procházkou nikdy nic nezkazíte a je úplně jedno, jestli je léto nebo zima. Stačí jen aktuálnímu počasí přizpůsobit oblečení a můžete vyjít do ulic nebo do přírody. Procházka může být klidnější i svižnější, to záleží na vás, stejně jako doba, kterou venku strávíte.

 2. Bruslení

  Pro zimní období je typické bruslení na ledě, které dokáže nadchnout jak malé, tak i velké. Máte-li doma zimní brusle, vydejte se  nejbližší zimní stadion.

 3. Fitness

  Další možností, která vám v zimě rozhodně neuškodí, je posilování ve fitness centru, kde se můžete věnovat nejen formaci vašich svalů, ale i udržení vaší fyzičky. V mnoha fitness centrech mají různorodé stroje pro muže i ženy a záleží na vás, na kterém si rozhodnete protáhnout a potrápit tělo.

 4. Sauna

  Pobyt v sauně je pro vaše zdraví velice prospěšný a vy tak odpočinek v teplé komoře může pojmout jako příjemnou odměnu. Rozhodně na saunování nepohlížejte tak, že pro sebe nic neděláte. Účinky saunování jsou potvrzené odborníky.

 5. Plavání

  V zimě se můžete věnovat i plavání, samozřejmě tím máme na mysli plavání v krytém bazéně nebo plaveckém centru. Záleží na vás, zda si dáte několik bazénů klidnějším nebo rychlejším tempem.