Váčky pod očima

Míváte často potíže s oteklýma očima? Může jít o přirozenou známku stárnutí, ale často je na vině nedostatek spánku, alergie nebo špatná životospráva, díky níž zadržujete v těle vodu.

Váčky pod očima jsou jen kosmetickým problémem, nicméně jsou nevzhledné a mění výraz tváře. Můžete se jich ovšem zbavit pomocí jednoduchých triků, k nimž přidáte dostatečně dlouhý kvalitní spánek. Spolu s dodržováním  pitného režimu a zdravější stravou se obvykle váčků pod očima zbavíte poměrně snadno a rychle.

Chladivé obklady

Jestliže máte oteklé oči, zklidněte je studenými obklady. Velmi oblíbené jsou plátky salátové okurky, které se díky svému tvaru dobře hodí. Účinné jsou také bylinné obklady, například heřmánkový. Potřebujete si jen připravit odvar z některé uklidňující bylinky, nechat ho úplně vystydnout, případně ho ještě dát na hodinku do ledničky. Potom si jím namočte vatové tampóny a přiložte na oči.

Zkusili jste už čajové sáčky?

Čaj obsahuje tanin a ten vám pomůže zbavit se pytlíků pod očima. Zalijte dva sáčky černého čaje vařící vodou tak, aby se pořádně namočily. Potom je vyndejte a nechte vychladnout.

Udělejte si pohodlí, natáhněte se na postel nebo na pohovku, na každé oko si přiložte jeden čajový pytlík a asi deset minut relaxujte. Možná se nezbavíte kruhů pod očima hned napoprvé, ale věřte, že po několikerém opakování úplně zmizí.

Jak zařídit, aby se váčky netvořily

Pytlíky pod očima, díky nimž vypadáte utahaná a smutná, vznikají zadržováním vody v oblasti pod očima. Jestli jste někdy usnula uplakaná, asi jste se probudila s oteklýma očima. Způsobila to sůl ze slz, která se usadila právě v očních partiích.

Stejně tak působí příliš kořeněná večeře, alkohol či nedostatečný přísun vody do organismu. To vše zapříčiňuje zadržování vody a otoky. Jestliže si budete dávat lehké, ne příliš slané večeře, budete pít víc vody a skleničku na dobrou noc si dáte opravdu jen jednu, nebudou se vám váčky pod očima tvořit.