Zábal na vlasy

Každá žena si přeje mít krásné a zdravé vlasy, bohužel v dnešní době, kdy je naprosto běžné denní mytí, žehlení, kulmování, fénování, to začíná být velmi náročný úkol.

Všechny tyto úpravy jsou pro naše vlasy nejen nešetrné, ale často až škodlivé. Každým takovým zásahem se narušuje kutikula – vrchní vrstva, která vlasy chrání. Proto by si každá z nás měla najít čas poskytnout svým vlasům odpovídající péči.

Co je pro vlasy škodlivé

Předtím, než začnete s regenerační péčí, zamyslete se nad tím, co vaše vlasy vlastně poškozuje. Začněte u mytí. Zamyslete se nad tím, jak s vlasy po umytí zacházíte. Patříte mezi ženy, které vlasy po umytí ždímou nebo si celou hlavu třou osuškou? První chyba! Mokré vlasy jsou mnohem slabší a zranitelnější. Proto je důležité vlasy opatrně bez škubání rozčesat. Mnohem lépe to jde, když je nerozčesáváte mokré, ale necháte je trochu proschnout. 

 Fénování, kulmování a žehlení – vysoká teplota vlasy vysušuje, tím dochází k mnohem snadnějšímu lámání vlasů. Možná vás to ani nenapadlo, ale  ani stažení do culíků, copů nebo drdolů vlasům vůbec nesvědčí. Další nepřítel vašich vlasů je chemie, přičemž odbarvování je mnohem škodlivější než barvení. Při odbarvování odebíráme z vlasu přirozený pigment a tím ho zeslabí. Barvení oproti tomu pigmenty vlasům dodává a není tedy tolik škodlivé.

Medový zábal

Pro navrácení zdravého vzhledu je tedy dobré nejprve přestat se špatnými zlozvyky při manipulaci s vlasy a začít s ozdravovnou kůrou. Přinášíme vám návod na vlasový zábal, který dodá vašim vlasům ztracený lesk! Hlavní složkou je již zmíněný med, který vlasy regeneruje, oživí a rozzáří. Navíc je medový zábal ochrání i před sluncem, větrem a před mrazem.

Ingredience:

  • 2 lžíce medu
  • 2 vaječný žloutek
  • 2 lžičky olivového oleje

Postup:

Med pomalu zahřejeme (abychom nezničili důležité vitamíny a minerály), přidáme žloutek i olej a pořádně promícháme. Směs vmasírujeme do pokožky i do vlasů. Necháme hodinu působit a poté teplou vodou pečlivě opláchneme.