Jak namalovat oční linky, aby byl váš vzhled dokonalý

Běhat každé ráno za vizážistkou, aby vám namalovala svůdný pohled, je poněkud nereálné. Nezbývá, než se naučit dokonalé oční linky na oči nanášet vlastnoručně. A věřte, že se to dá naučit. Chcete mít svůdný pohled Kleopatry? Zkuste naše tipy.

Dokonalé oční linky vychází z toho, čím si je malujete. Jestli používáte kajalovou tužku, gelové nebo tekuté linky. Záleží také na tom, jestli způsob, jak si linky malujete, ladí s vašima očima. Abyste docílila svůdného pohledu, musíte linky malovat v souladu s velikostí a posazením vašich očí.

Tužka pro začátečníky, tekuté linky až s praxí

Stresovat se s několikerým přemalováním očí jen proto, že ještě nemáte dostatečně jistou ruku pro tvorbu nádherných linek jedním tahem, je zbytečné. Pro začátečnice je nejlepší vzít si klasickou kajalovou tužku na obočí, podél hrany víčka si vytvořit několik bodů a ty postupně spojit v jednolitou linku. Můžete zkusit také přerušovanou linku, kterou následně spojíte.

Aby byla linka výraznější, můžete tužku trochu nahřát nad sirkou. Gelové a tekuté linky nanášejte, až trošku vytrénujete ruku. I tak se vyplatí nejprve linku namalovat tužkou a teprve na ni nanést tekuté linky.

Triky pro dokonalé linky

Jestliže máte blízko posazené oči, nezačínejte horní linku ve vnitřním koutku oka, ale o něco dále. U daleko posazených očí zase nepřetahujte linku za vnější koutek. 

Zkuste mokré oční linky. Ty se nemalují na víčko, ale ke kořínkům řas (na mokrou linku). Pro svůdnější poled a zvětšení očí namalujte horní mokrou linku tmavou barvou a spodní světlejší. Takto namalované linky vám důkladně “otevřou” oči.

Spěcháte a nemáte čas na linky a ještě na úpravu řas? Spojte dvě činnosti do jedné – namalujte tužkou linku na kleštičky na řasy a poté si řasy natočte. Linka se vám otiskne na víčko a vy ji už jen upravíte a případně zvýrazníte.