3 tipy na domácí pomoc proti celulitidě

Nevzhledná pomerančová kůže, která se objevuje na zadečku i stehnech, dokáže potrápit ženu v kterémkoli věku. Nechtěná celulitida, kvůli které se v horkých měsících stydíme odhodit dlouhé kalhoty, je problém, s nimiž se dnes a denně potýká mnoho žen a dívek. Pokud ji máme, chceme se jí zbavit, ovšem ne vždy toužíme utrácet peníze za drahé přípravky, které sice slibují pomoc, ale ve finále nefungují. A co to zkusit zadarmo? Máme pro vás účinné tipy na domácí pomoc proti celulitidě, tak zkuste, jestli vám některý z nich pomůže vyřešit tento problém!

Co pomáhá proti celulitidě?

Možná i vy den co den stojíte před zrcadlem a kriticky hledíte na své tělo. Víte, že se pomalu blíží léto, kdy bude potřeba zkracovat kalhoty, ale vám se do toho ani trochu nechce. Může za to celulitida, která vám snižuje sebevědomí. Nezoufejte, domácí pomoc proti celulitidě je na dosah. V dnešním článku se dozvíte, jak na to. Záleží tedy jen na vás, zda se naše rady rozhodnete vyzkoušet.

Horká a studená sprcha

Zkuste si střídavě masírovat problematickou část těla studeným a teplým proudem vody. Tuto osvědčenou domácí metodu proti celulitidě používaly už naše babičky a tvrdily, že nic lepšího není. Pokud tedy nejste extrémně zimomřivá, pak by vás proud studené vody neměl od dalšího pokusu odradit.

Masáž v horké vaně

Dalším účinným tipem, který vám prozradíme, je masáž v horké vodě. Proč v horké? Je to důležité, neboť teplá voda prohřeje a prokrví místa, kde vás trápí pomerančová kůže. Takže si napusťte vanu plnou horké vody, čtvrt hodinky si v ní odpočiňte a poté proveďte masáž. K masáži můžete použít žínku, speciální masážní strojky nebo obyčejný kartáč.

Zabalte se

Další osvědčenou radou našich babiček je zábal z krému, skořice a potravinářské folie. V čem spočívá celé pověstné kouzlo? Smíchejte trochu krému se skořicí a vzniklou směs namažte na postižené místo na těle. Následně to místo zabalte do potravinářské folie a přes noc nechte působit. Kombinace folie, krému a skořice prý dokáže zázraky.

Vyzkoušejte tyto domácí tipy a uvidíte, zda vám pomohou vyřešit problém s celulitidou. Zkrášlení postavy je na dosah a nemusíte utrácet za drahé produkty. Pamatujte, že pravidelnost je klíčem k úspěchu!

Máte-li své vlastní osvědčené rady proti celulitidě, neváhejte se s námi podělit o své zkušenosti v komentářích.