Nový rok, nový účes – jaké jsou trendy v roce 2023?

Začátek nového roku je tradičně spojený s novým začátkem, se změnou. A nemusí jít vždycky o změny dramatické, často si dáváme předsevzetí, že ve svém životě změníme jen nějakou drobnost, třeba vzhled. Začněte tento rok třeba změnou účesu.

Nový účes dokáže s vaším vzhledem opravdu divy. Dobře zvolený střih vás může omladit o několik let. Stejně, jako nový sestřih, vás dokonale promění změna barvy vlasů. Jaké barvy, jaké délky a jaké střihy jsou trendy pro letošní rok?

Shag, mullet, wolf cut a ty další

Podle vlasových stylistů se nejžhavější trendy inspirovaly v historii, především v 90. letech. Řada celebrit se začíná ukazovat v účesu “na Jágra”, a to včetně žen, přestože střih mullet je primárně určený pro muže. Některé známé osobnosti (např. Miley Cyrus) se už v loňském roce předvedly v účesu, který ze střihu na půl cesty mezi střihem mullet a shag a posouvá nás ještě o něco dál do historie.

Wolf cut – střih definuje objem u hlavy, jako by schválně nedbale sestříhané vrstvy a ofina lemující obličej. Wolf cut uplatníte na delších vlasech pod ramena, pokud máte vlasy kratší, zkuste bob cut na sestříhaném mikádu. Pokud nechcete moc experimentovat, věřte, že i klasické mikádo sklízí letos velký úspěch.

I střih octopus je tak trochu retro

Mít na hlavě chobotnici asi není snem každé ženy, pokud ovšem chcete jít s dobou, věnujte pozornost novému trendy účesu pro rok 2023. Octopus (v překladu Chobotnice) vychází ze střihu shag, který byl na vrcholu v letech sedmdesátých. Shag se opět kombinuje s mulletem, takže jde zase o kratší vlasy na temeni a kolem obličeje s delšími prameny pod nimi. Postupně sestříhané vlasy na temeni získají na objemu a jako by připomínají hlavu chobotnice, zpod níž splývají delší prameny coby chapadla.

Účes octopus přitom vůbec nevypadá nijak výstředně, tyto pomocné názvy jsou spíš pro kadeřníky, aby střih zvládli správně. Hotový účes vás ale mile překvapí a možná na chvíli vrátí o pár desítek zpět. Dost se totiž podobá tomu, co nosila Jennifer Aniston jako Rachel Green v seriálu Přátelé. I tento střih se dá aplikovat na kratší i delší vlasy.