Tipy na originální svatební dar

Vybírat svatební dar je vždycky tak trochu sázka do loterie, protože přinést třetí tlakový hrnec nebo pátou žehličku se fakt nikomu nechce. A když budoucí novomanželé nemají online seznam přání, něco takového se snadno může přihodit. Proto vám přinášíme tipy na originální svatební dar, jaký určitě nikdo jiný nepřinese. 

1. Na cestu (životem)

Manželství je velké dobrodružství, na něž musí být mladý pár vybaven všemožnými praktickými i vtipnými předměty. Pořiďte nějakou hezkou cestovní tašku nebo kufr (který jistě v budoucnu také využijí) a naplňte je vším, co si myslíte, že budou na společné cestě životem potřebovat – předměty praktické i méně praktické, ale o to víc zábavné. Ať už jim zabalíte vývrtku, teplé ponožky nebo knihu o tom, jak zvládnout manželství, věřte, že všechny ty drobnosti ocení.

2. Pro štěstí

Jestli se vám vdává kamarádka nebo žení mladší bráška, nebudete asi vybírat honosné dary, spíš něco, co i po letech potěší a připomene nejen ten velký den, ale i vás osobně. Jedním takovým originálním darem jsou kameny pro štěstí Skipy Stones. Dají se sehnat v dárkové kazetě ve tvaru knihy, spolu s fixem, jímž si novomanželé na kameny napíšou svá společná přání. V knize je také místo na osobní gratulaci a možnost vložení dalšího překvapení (dárkový poukaz či peníze).

3. Pro trošku rozmazlování

Za opravdu originální a přitom velmi praktický dárek, který jistě nikdo jiný novomanželům nedonese, považuji snídaňový stolek. Řekněte sami, je něco víc romantického, než když vám ten druhý přinese snídani do postele? Navíc na stolku s vašimi jmény či s vyznáním lásky?

4. Na peníze i na přáníčka

I finanční dar se může věnovat originálně, než jen v obligátní obálce. Pokud jste manuálně zruční, vyrobte nějakou ozdobnou dózičku nebo dřevěnou truhličku a do ní darované peníze schovejte. Jestli si svojí zručností nejste jistí, docela určitě nějaký box či truhličku najdete v obchodě. Velmi stylová je i drátěná klícka, nejlépe zlatá. Případně se poohlédněte po starém dobrém keramickém prasátku.

Dárek jim však můžete dát už přímo na svatbě a zkrášlit tak výjimečný den novomanželům. Co takový svatební oblouk? Dnes sehnat něco takového není nic náročné, stačí oslovit půjčovnu slavobrány.