Nejznámější online seznamky, které využívají mladí

Podle průzkumů tvůrců seznamovací aplikace Bumble se polovina mileniálů seznámila alespoň jednou přes online aplikace. V době před coronavirovou pandemií se celých 22 % online seznámených párů zasnoubilo. Dnes už jsou čísla pravděpodobně vyšší, protože v posledních dvou letech se všechno přestěhovalo na internet. Včetně seznamování.

Na internetu najdete spoustu online seznamek a existuje také řada seznamovacích aplikací. Některé fungují skvěle, jiné mají horší recenze. Některé využívají spíš lidé středního či seniorského věku, jsou ale i takové, které jsou právě trendy u mladší generace. Pojďme si některé představit.

Tinder

Asi nejrozšířenější aplikace Tinder se v posledních letech stala celosvětově doslova synonymem pro seznamování. Pravděpodobně i vy máte v okruhu svých přátel někoho, kdo se seznámil na Tinderu. Aplikace funguje na principu sociálních sítí a kromě seznamování poskytuje i celkem dobrou zábavu.

Badoo

Online seznamka Badoo má miliony příznivců na celém světě. A to hlavně mezi mladými. I tato seznamka je jakousi sociální sítí, kde si vybíráte na základě sympatií přátele i něco víc. Navíc vám Badoo pomocí technologie rozpoznávání obličejů dokáže najít protějšek podobný vaší oblíbené celebritě.

Blinder

Blinder – Rande naslepo je poměrně nová seznamovací aplikace od slovenských tvůrců. Inovativní je v tom, že si nejprve s někým chatujete, aniž byste znali jeho podobu. Filozofií tvůrců je, že se nemá soudit kniha podle obalu. Přesto má aplikace už přes 100 000 uživatelů a celkem slušné recenze.

Bumble

Již jednou zmíněná seznamovací aplikace Bumble má na světě už přes 20 milionů uživatelů. Vytvořily ji ženy pro ženy ve snaze zbořit zastaralá klišé, jako například to, že první krok by měl udělat muž. Navíc zakázala jakékoliv formy urážek či projevy rasismu a snaží se zachovat bezpečné friendly prostředí pro seznámení. Aplikace má nově funkce Bumble BFF a Bumble Bizz, takže kromě lásky můžete najít kamarádku i obchodního partnera.