6 aktivit, které by měli manželé nebo partneři dělat spolu

 

Chcete se ve vztahu vyhnout rutině a nudě? Chcete i po letech s manželem žít spolu a ne vedle sebe? Najděte si každý den čas na společné aktivity. Na vztahu se totiž nezbytně musí pracovat, upevňovat ho. Společně strávené chvíle vám v tom pomůžou.

I při časově náročném zaměstnání jednoho či obou partnerů, při výchově dětí, péči o rodiče a dalších každodenních povinnostech byste aspoň chvilku každý den měli věnovat svému partnerovi. Jaké aktivity byste měli dělat spolu?

1. Povídejte si

Prvním předpokladem kvalitního vztahu je vzájemná komunikace. Sdílejte vzájemně své potřeby a pocity, nestačí jen předávat si informace o dětech a instrukce k chodu domácnosti. Věnujte si každý den chvilku nato, abyste se o svém partnerovi dozvěděli co nejvíc: jaký měl den, co se mu povedlo, co ho trápí.

2. Plánujte

Funkční vztah se pozná podle toho, že spolu máte společné plány pro budoucnost. Je jedno, jestli se společné plány týkají koupě vlastního domu, nového nábytku do obýváku, dovolené nebo jen programu na příští víkend. Společným plánováním se navzájem ujišťujete, že jeden s druhým stále počítáte.

3. Smějte se

Partneři, kteří se umí společně zasmát, zvládají lépe i situace, kdy je jim těžko. Zkuste spolu vtipkovat, odlehčit potíže, které se občas dějí. Udělejte si společný život trochu veselejší.

4. Sportujte

I když nejste ani jeden vrcholový sportovec, měli byste zařadit do společných aktivit trochu pohybu. Možná rádi plavete, hrajete ping pong nebo vás baví horské túry. Je jedno, který rekreační sport si vyberete, ale vyberte ho společně. A pak se mu pravidelně věnujte. Jednou za týden nebo za měsíc, na tom až tak nezáleží.

5. Tvořte spolu

Vysedávat každý večer u televize je první krok na cestě k nudě. Svůj společný volný čas byste měli trávit kreativněji.  Jestli nejste zrovna zruční, zkuste si spolu něco dobrého uvařit, nebo spolu třeba pište kroniku vašeho života Posilte vzájemnou spolupráci a jistotu, že se jeden na druhého můžete spolehnout.

6. Choďte do společnosti

Navzdory tomu, že je vám spolu doma nejlíp, choďte pravidelně do společnosti. Domlouvejte si akce s přáteli, účastněte se plesů, choďte do divadla nebo na koncerty, nebo si alespoň domlouvejte s kamarády vzájemné návštěvy.