Proč je důležité najít si čas na randění, i když máte malé dítě

Taky máte pocit, že s příchodem dítěte váš osobní život dočista ztroskotal? Že už není čas, chuť ani energie obléci si něco pěkného, hezky se upravit a vyjít si? Tak to máme pro vás překvapení: i v době, kdy máte doma malé dítě (i víc než jedno), je stejně důležité radit, jako když jste byli bezdětní.

S příchodem miminka je všechno vzhůru nohama. Otcové se najednou cítí odstrčení a bezradní a maminky jsou permanentně zaneprázdněné a soustředěné na blaho dítěte. Jenže nic se nesmí přehánět. A je prověřenou pravdou, že dítě kromě čisté pleny a mléka potřebuje láskyplné prostředí. A kde vzít lásku, když nepečujeme o svůj partnerský vztah?

Věřte babičkám, jejich péči jste přežili vy, přežije i vaše dítě

Úzkostlivé maminky, vaše matka vypiplala vás a jeho matka zase vašeho partnera. Je velmi malá pravděpodobnost, že by se nedokázaly postarat o vaše miminky těch pár hodin, kdy půjdete s partnerem na rande “jako za mlada”. Dopřejte si nejméně jeden večer v měsíci, kdy se obléknete tak, aby z vás nespustil oči, necháte se hýčkat večeří a romantickou procházkou a budete ho důmyslně svádět lehkým flirtem. Váš partner potřebuje vědět, že jste na něj pro samou péči o miminko dočista nezapomněla.

Rande, když jste svobodný rodič

Asi není větší oříšek k rozlousknutí, než když jste s malým dítětem sami a chcete si najít vhodný protějšek. Randění svobodných rodičů je komplikované, ale není nemožné. Největším problémem je vyhledání toho pravého partnera. Ostatní je v podstatě stejné, jako u novopečených rodičů.

Pro svobodné matky (i otce) je zásadní uvědomění, že nechat si pohlídat dítě a jít na rande, není trestný čin a nedělá z vás špatného rodiče. Na druhou stranu ovšem je nutné opravdu dobře vybírat, abyste to hlídání nemrhali na neperspektivní známosti. Proto rada číslo jedna zní: vyložte karty na stůl dřív, než se začnete oblékat na schůzku. Řekněte mu (jí), že jste svobodný rodič . Dřív, než se to začne vyvíjet slibně, měl by vědět, že už jeden závazek máte.