Tipy na dokonalou relaxaci v pohodlí domova

Domov je místo, kde si chceme odpočinout od hektického života tam venku. Obvykle ovšem nakonec usedneme k večeři a chrlíme na sebe všechno to negativní, co nás za celý den potkalo a později usedneme před televizní obrazovku, která dílo zkázy dokoná. Pod neustálým vlivem negativních lidí, myšlenek a událostí nemůžeme relaxovat. Přinášíme vám proto několik tipů, jak opravdově relaxovat a doplnit tak potřebnou duševní energii.

Koupel nebo vířivka

Je všeobecně známá věc, že voda odplaví všechny trable a stres, zvlášť když použijete do koupele voňavé relaxační bylinky. K dokonalému prožitku pomáhá i jemná masáž bublinkové koupele. Pokud potřebujete rychlou a účinnou relaxaci, pomůže i sprcha. Nechte na sebe dopadat kapky vody z masážní hlavice a užívejte si ten pocit, že vaše všednodenní problémy odtékají spolu s vodou do odpadu.

Kniha, hudba nebo meditace

Ke kvalitě odpočinku patří příjemná aktivita. Může to být zajímavá kniha, poslech hudby nebo třeba vyšívání, důležité je, aby vás to bavilo. A hodně záleží i na místě, kde se odpočinku věnujete. Měl by to být, pokud možno, tichý kout s pohodlnou pohovkou, či postel s kvalitní matrací. Někteří si odpočinek mnohem lépe vychutnají například v houpacím křesle nebo dokonce v hamace. A pokud se nechcete právě ničemu věnovat, pohodlně se uvelebte a nechte myšlenky jen tak plynout – meditujte.

S prsty od hlíny

Jednou z nejlepších relaxací vůbec je pěstování pokojových rostlin nebo přímo zahradničení. Nemusíte to přehánět a vytvořit si na ní plantáž; stačí jen malý záhon bylinek, jaho nebo rajčat, které vás dokážou dokonale uklidnit a přivést na jiné, příjemnější myšlenky.

Zahrada je celkově úžasné místo pro relaxaci, ať už se jí věnujete sami, na zahradním lehátku nebo s přáteli u dobrého drinku nebo u grilu. Zahradní party jsou v poslední době velmi oblíbené.