Tipy na čaje, které zvyšují vaši imunitu

S podzimem přichází zatěžkávací zkouška pro naši imunitu. Nastává období viróz, s nimiž se organismus potýká po celou zimu. Právě díky dobrému imunitnímu systému máte naději, že vás viry příliš nepotrápí, nebo se vám dokonce vyhnou.

Posílení imunitního systému je velmi důležité. Docílíte toho buď potravinami bohatými na vitamíny a důležité minerály, především zinek a selen, nebo i potravinovými doplňky. Jednou z cest, jak také posílit imunitu, jsou bylinné čaje. Tyto byliny můžete použít samostatně i míchat do směsí pro posílení imunity.

Rakytník řešetlákový

Tato rostlina je pro posílení imunity úplně skvělá, protože obsahuje řadu vitamínů a minerálů. Její nespornou výhodou je, že se v ní uchovává vitamín C, i po tepelné úpravě. Je velmi účinným antioxidantem, který na sebe váže nebezpečné volné radikály.

Echinacea neboli třapatka nachová

Čaj z kořene echinacey působí preventivně proti nachlazení, přisuzují se jí i silné antibiotické účinky. Květ komplexně posiluje buňky a aktivuje bílé krvinky, které chrání tělo proti nebezpečným látkám a mikroorganismům. Pravidelným pitím čaje z třapatky projdete obdobím viróz naprosto nedotčeni.

Ostropestřec mariánský

Semena ostropestřce jsou velmi dobrým detoxikačním činidlem. Pročišťují organismus, především játra, a tím posilují odolnost organismu. Detoxikace je pro posílení imunity velmi důležitá, proto si občas dejte i čaj z ostropestřce.

Směs na posílení imunity

Zaručeným pomocníkem pro období plné viróz je směs bylinek, které vaši imunitu určitě posílí. Připravíte si ji ze stejného množství těchto bylin:

  • květ černého bezu proti kašli a prochladnutí
  • plody rakytníku (případně šípku) jako mocný zdroj vitamínu C
  • mateřídouška uvolní horní cesty dýchací a utlumí kašel
  • třezalka zažene špatnou náladu
  • pomerančová kůra zlepšuje obranyschopnost organismu množstvím antioxidantů.