Protikvasinková dieta

Trpíte na časté kvasinkové záněty projevující se nepříjemným svěděním v intimních partiích a výtokem, které se neustále vracejí? Objevují se u vás i doprovodné komplikace v podobě depresí, problémy s trávením nebo alergie? Pak by právě vám mohla pomoci protikvasinková dieta, jejímž základem je absolutní vyloučení přebytečných cukrů z vaší stravy. Tento typ diety si vyžaduje nekompromisní omezení sladkého, což může být pro mnohé z vás doslova noční můra. Představte si ale spokojený život, který nesužují záněty, svědění ani výtoky – nestojí to za zkoušku?

Kvasinky není radno si rozházet!

Kvasinky představují nedílnou součást života každé ženy. Pokud jsme zdravé a náš organismus netrpí nerovnováhou, pak jsou kvasinky v klidu a nepůsobí nám žádné potíže. Problém nastává ve chvíli, kdy dojde k narušení rovnováhy, kdy se kvasinky začnou množit a vlivem toho vznikají kvasinkové záněty, které nám dokážou nepěkně zkomplikovat život – inu jen si zkuste stát nehnutě v hromadné dopravě, když vás intimní místa svědí jako blázen a vy se nemůžete poškrábat!

Protikvasinková dieta má několik fází – troufnete si na všechny?

Jak již bylo řečeno výše – cílem protikvasinkové diety je vyloučení cukrů z jídelníčku, ze kterého rovněž musí zmizet oblíbené bílé pečivo. V prvních 14. dnech této diety projdete velmi náročnou první fází, při které se musíte vyhnout všemu sladkému a pečivu připravenému z bílé mouky. Konzumovat byste neměli ani sladkou zeleninu a ovoce.

Po dvou týdnech začíná druhá fáze protikvasinkové diety, během které si do jídelníčku budete velmi pomalu přidávat suroviny, které jste až do teď konzumovat nesměla. Doporučujeme začít něčím lehkým, například ovocem, kdy si můžete s chutí dopřát jablíčka, všechny citrusy nebo například kiwi. Omezovat se nemusíte v konzumaci ořechů a produktů z celozrnné mouky. Nesmíme opomenout skutečnost, že během této diety musíte dodržovat pitný režim!

Doba trvání protikvasinkové diety

Protikvasinkovou dietu budete držet po dobu tří měsíců, ale klidně i více. Smutnou skutečností bohužel zůstává, že jakmile se vrátíte do starých kolejí a začnete opět konzumovat bílé pečivo a sladkosti, mohou se nevítané kvasinky opět vrátit a začít vám v těle dělat neplechu. Na druhou stranu ale můžete očekávat úbytek na váze, což většina žen jistě uvítá s nadšením.