Proč je důležité relaxovat

Relax, relaxace, odpočinek – slova, která voní lenošením a bez nichž bychom nikdy nemohli podávat takové výkony, s nimiž se počítá. Odpočinek je nejen příjemný, zároveň je velmi zdravý. Neboli nedostatek relaxace může vést k závažným zdravotním problémům.

Každodenní kolotoč, práce, domácnost, děti, to všechno nás vyčerpává. Jestli chcete přežít, musíte odpočívat, ale neí si jen tak na chvíli lehnout k televizi, musíte se naučit  opravdu relaxovat. Přinášíme pár tipů, jak doplnit energii po náročném dni tak, aby vás to nepoložilo.

Ve zdravém těle zdravý duch

Možná vám to bude připadat trochu podivné, ale na únavu je nejlepší protáhnout si tělo a pročistit hlavu, a to například joggingem nebo jiným druhem pohybu. Dobré je zkusit nějaké meditační cvičení nebo jógu, prostě cokoli, co vás přiměje nemyslet na problémy, co řešíte v práci, s dětmi či se svým mužem. Jde jen o to soustředit se na svůj dech a všechno ostatní nechat z hlavy odplynout.

Jednou z nejpřirozenějších a nejpříjemnějších relaxačních metod je sex. Během milování se do těla vyplaví endorfiny, navíc se po něm krásně usíná a spánek je o poznání kvalitnější. Při sexu zapomeneš na celý svět a zároveň uděláš hodně pro své zdraví, protože zvyšuje imunitu a prokrví ti celé tělo. Je to zaručeně ten nejlepší lék na únavu.

Je to jen o tobě

Jak to vypadá u vás doma, když jsou děti u babičky? Taky se snažíte o hezký večer s partnerem, abyste toho využili? Jenže to pro vás opět představuje nějakou formu péče o něj, dělání kompromisy, nutnost být pozorná a odpovídat na otázky – prostě vůbec nemáte šanci vypnout. Takže jestli si opravdu chcete odpočinout, udělejte si prostě večer jen pro sebe. Pošlete muže mezi kamarády do hospody a vy se třeba naložte s knihou do vany. Hýčkejte se a myslete pro jednou jen a jen na sebe. Takový večer slastného nicnedělání vám dobije baterky na hodně dlouho.