Mýty a fakta o čokoládě

Jestliže i vy milujete čokoládu, která právem patří mezi nejoblíbenější sladkosti na celém světě, pak si rozhodně nenechte ujít náš dnešní článek zaměřený na mýty a fakta o čokoládě, kterých panuje skutečně nespočet. Vlastně se ani není čemu divit. Za rozšíření fámů o této pochoutce může především její popularita, která má samozřejmě své stinné stránky. Určitě jste i vy slyšeli minimálně jednu povídačku týkající se právě této dobroty a možná jste se díky nepravdě vzdali její konzumace – ano, bohužel i tohle se stává! Co je tedy pravda a v čem zlé jazyky o čokoládě lžou? Na to se společně podíváme v následujících řádcích!

Nejčastější mýta a fakta o čokoládě

Pojďme se podívat pravdě do očí. Drtivá většina lidí čokoládu zbožňuje a i za jedinou kostičku by udělali cokoli. Zatímco někdo si na ní pochutná jen zřídka a maximálně jednou do týdne si z této sladkosti lehce zobne, jiný má čokoládu jako denní potravu a den co den se tak v jeho jídelníčku jedna tabulka objeví. Nu což, proti gustu žádný dišputát! My se dnes nebudeme zaobírat výčitkami, že ten jí čokolády hodně a ten naopak málo. My jsme se zaměřili na mýty a fakta o čokoládě a teď si společně odhalíme pravdu!

Mýtus: Po čokoládě budete chytřejší

Hned na rozjezd si dejme jednu nepravdu, která možná mnohým z vás sebere vítr z plachet. Pokud jste se někde dočetli, že po konzumaci čokolády rapidně stoupne výška vašeho IQ, pak vás bohužel musíme zklamat. Ačkoli to nezní vůbec špatně a nejednomu z nás by se taková představa líbila, není na tomto tvrzení ani snítko pravdy. Po čokoládě zkrátka chytřejší nebudete, ale co – když si dáte kostičku, možná vám nebude tolik líto, že vaše IQ nepatří mezi nejvyšší.

Pravda: Čokoláda dokáže nahradit sex

A teď z toho opačného soudku: mezi lidmi koluje tvrzení, že čokoláda dokáže nahradit sex. Ptáte se, jestli je to pravda? Ano, je! Pokud se podíváme na výsledky výzkumů, pak ty mluví jasně: více jak 50% žen by si raději pochutnalo na tabulce čokolády, nežli by měli sex. Čím to je? Pokud jíme čokoládu, naše tělo vylučuje hormon zvaný fenyletylamin, díky kterému zažíváme velice příjemné pocity podobné těm, které naše tělo zaplaví při orgasmu.

Mýtus: Po čokoládě zhubnete!

No tak uznejte sami: cožpak tomuhle se dá věřit?! Vždyť čokoláda je sladkost a ty jsou, jak je známo, u hubnutí naprosté tabu. Pokud se tedy zajímáte o mýty a fakta o čokoládě, pak si tohle tvrzení podtrhněte jasně červenou fixou a dejte si k němu minimálně tři vykřičníky. Konzumace čokolády opravdu nezajistí, že vám hubnutí půjde snadněji, tak se vraťte zase zpátky na zem!

Pravda: Bílá čokoláda nemá s čokoládou nic společného

Mezi mýty a fakta o čokoládě musíme zařadit i fakt, že bílá čokoláda opravdu není čokoláda. Pokud jste se s někým někdy dohadovali, že je tomu právě naopak, pak se teď můžete tlouct do hlavy, že měl váš oponent vlastně pravdu a vy jste se tak bili za lež. Ještě si objasněme, proč tomu tak vlastně je. Bílá čokoláda se vyrábí z kakaového másla, cukru a dochucovadel, pochopitelně. Z čehož vyplývá, že se v ní nenachází ani špetka základu dobré čokolády: kakaového prášku.