Jak přežít menstruaci

Jak přežít menstruaci?! To je věta, kterou si měsíc co měsíc řekne snad úplně každá z nás. Především pak ženy a dívky, které nemají to štěstí a zažívají pravidelně hodně bolestivou menstruaci, která ochromuje celé jejich tělo a způsobuje, že jsou úplně vyřazené z běžného provozu.

Menstruace je nedílnou součástí života

Určitě se shodneme na tom, že menstruace sama o sobě není nikterak příjemná. Každý měsíc po dobu několika dní – doba jejího trvání se samozřejmě liší u každé ženy – se naše tělo čistí a připravuje na nový cyklus, který u žen funguje až do přechodu. Patříte-li mezi šťastlivky, které mají menses jen pár dní, nepociťují nepříjemné křeče ani bolení v podbřišku a vlastně o průběhu menstruace skoro ani nevědí, pak můžete tento článek zavřít a přečíst si něco jiného.

My se totiž v následujících řádcích zaměříme na ženy a dívky, které o své menstruaci vědí až moc dobře, které sužují křeče a nepříjemné bolesti. A právě těm poradíme, jak přežít menstruaci – pokud možno s úsměvem na tváři.

Rada první: hřejivý polštářek

Na bolesti v podbřišku nebo pro menstruaci tolik typické křeče utlumíte tím, že si na břicho položíte termolahev s teplou vodou. Pokud si pod slovíčkem „termolahev“ představíte ty nevzhledné gumové lahve, které si možná ještě pamatujete z dob vašeho dětství, pak vás uklidníme, že v dnešní době se dají sehnat v mnohem pestřejším provedení a navíc se na ně šijí speciální vaky, které mají různé vzory, barvy a jejich design tak skutečně lahodí oku.

Rada druhá: uklidňující bylinky

Na sílu bylinek věřily už naše babičky a moc dobře dělaly. Oni totiž věděly, že umí pomoci s mnoha zdravotnímu neduhy, mezi něž patří i bolesti při menstruaci. Vsadit tak můžete na proslulý kontryhel, který pomáhá na křeče, stejně tak vhodný je řebříček, heřmánek nebo hluchavka. Všechny tyhle bylinky si můžete dopřávat ve formě čajů nebo odvarů.

Rada třetí: pohodlí a klid

Není nic lepšího, nežli se zachumlat do peřin, udělat si pohodlí a třeba si pustit nějaký pěkný film. Teď na podzim i v zimě, která tu bude co nevidět, neexistuje lepší plán, jak strávit odpoledne, když je venku zima a ošklivo. Klidně si můžete i zdřímnout, což vám na bolest při menstruaci určitě taky pomůže.