Boj proti celulitidě. Jaké přírodní prostředky zvolit?

Celulitida je metabolická porucha a vzniká proto, že se v tukových buňkách hromadí odpadní látky a ty se proto zvětšují. V žádném případě nejde o nahromaděný tuk a s vznikem celulitidy nemá nic společného nadváha. Naopak často se celulitida objeví ve chvíli, kdy se tloušťka kůže zmenší.

I když je vám možná nepříjemná, určitě nejde o nic neobvyklého, za co by se měla její “majitelka” stydět. Naopak, celulitidou trpí až 90 % žen a často i mužů. Dříve se nijak neřešila až s epanzí kosmetických firem se z ní stal problém, který je třeba řešit.

Přírodní prostředky na celulitidu

Jestli chcete estetické projevy celulitidy zmírnit, zkuste některý z následujících tipů. Než se ale pustíte do boje s projevycelulitidy, začněte nejprve s prevencí, a tou je změna životního stylu. Vyvarujte se průmyslově zpracovaným potravinám, omezte konzumaci kávy a alkoholu, sladkých a tučných potravin a méně solte. Zkuste se odnaučit kouřit. Alespoň 2x do roka (na podzim a na jaře) je vhodná detoxikační kúra, která vám pomůže odplavit škodlivé látky z organismu a tedy i z tukových buněk. Co dalšího pomůže?

Suché kartáčování

Masáž suchým kartáčem pomůže rozproudit krev v podkoží, pokožku prokrví a zpevní a ještě vás zbaví odumřelých buněk. Masírujte jen jemným tlakem a nejlépe odspodu nahoru. Po masáži se osprchujte. Na rovinu si ale řekněme, že pokud nedojde současně ke změně životního stylu, nemá účinek dlouhého trvání.

Lymfatický masáž

Rozproudění lymfy lymfodrenáží je skvělý pomocník v boji s celulitidou. Objednejte se k vyškolené masérce nebo na přístrojovou lymfodrenáž, aby se díky obnovenému proudění lymfy odplavily toxiny z buněk.

Potraviny, které pomáhají

Ve vašem jídelníčku by měly plodiny s velkým obsahem vody, tedy melouny, okurky a citrusové plody. Hlavně grapefruit je skvělý k odbourání tuků – stačí půlka denně. Stejně dobré jsou potraviny s vysokým podílem vlákniny, tedy semínka (hlavně lněné), ořechy, ovoce a zelenina celkově.

Naším tajným tipem jsou mořské řasy. Obsahují sloučeninu zvanou fukoxantin, díky němuž pomáhají tělu spalovat tuky a redukovat výskyt celulitidy.