3 bizarní vánoční tradice z celého světa

Vánoční svátky tu budou co nevidět. Už jen pár dní do konce listopadu, za chvíli začne advent a společně s ním i řada tradic, které se dodržují ještě před Vánoci. My se ale v dnešním článku nebudeme soustředit na naše české zvyky, místo toho se společně podíváme na bizarní vánoční tradice, které se dodržují napříč celým světem. Tak co, jdete to toho s námi?

Bizarní vánoční tradice, aneb i tohle se děje!

Možná se budete divit, jaké bizarní vánoční tradice dodržují například v takovém Řecku, v Rumunsku nebo třeba v Austrálii. Společně s námi se teď můžete podívat na perličky ze světa, které vám možná vyrazí dech.

  • Austrálie

    Zatímco u nás je v prosinci pořádná zima, v Austrálii teprve vrcholí horké léto, takže jsou tu pořádně vysoké teploty a jen málokdo by hádal, že tu Vánoce budou co nevidět. V Austrálii je proto zvykem obléknout se na Štědrý den do převleku Santa Clause, vzít do ruky surfovací prkno a společně s dalšími blázny vyrazit zdolávat vlny rozbouřeného moře.

  • Rumunsko

    Bizarní vánoční tradice se nevyhnuly ani Rumunsku, pro které je o Vánocích typické zabíjení prasat. Ovšem abyste si nemysleli, že zdejší lidé jen tak pro srandu zabíjí prasata. Jedná se o tradiční zabijačku, která se zde dodržuje již několik desítek let.

  • Řecko

    U nás je typickou součástí Vánoc vánoční stromeček. Věděli jste ale, že v Řecku stromečky nemají a místo nich si do oken nebo na zahradu dávají malé lodičky, které zdobí vánočními světýlky? Inu další bizarní vánoční tradice, kterou ještě podtrhuje skutečnost, že si v Řecku nedávají dárky na Štědrý den, ale až v noci ze Silvestra na Nový rok.