Život s maminčiným mazánkem

Každá žena má ráda partnera slušného a pozorného a proto oceňuje, když má její vyvolený hezký vztah se svou matkou. Říká se, že pokud chcete vědě, jak se bude muž v manželství chovat ke své ženě, máte sledovat jeho chování k matce.

 

To, co se může jevit jako respekt, úcta a láska, může ovšem ve skutečnosti být chorobnou závislostí, která drží syna v neustálé blízkosti své matky, jako by je stále držele pohromadě pomyslná pupeční šňůra. Možná si to na začátku vztahu neuvědomujete, ale život s mamánkem může být pěkně stresující, ne – li přímo horor.

Maminka útočí

První, na co se musíte připravit, je skutečnost, že budete neustále pod drobnohledem starostlivé matky. Především se smiřte s faktem, že nikdy nebudete pro jejího mazánka dost dobrá. Jestli nakonec přijímacím řízením s odřenýma ušima projdete, očekávejte doživotní jízlivé poznámky o vašem vedení domácnosti, výchově dětí i péči o jejího synáčka. Chcete to?

Jak silná je vaše láska?

Začne to ve chvíli, kdy se rozhodnete pro společné bydlení. Jestli si chcete prosadit zařízení podle svých představ, připravte se na válku nervů. Vašemu milému je v podstatě jedno, jak to bude u vás doma vypadat, tam se souboje obávat nemusíte. Místo něj ale nastoupí se svými názory jeho matinka. Bude vám mluvit do výběru nábytku, jeho rozestavění po bytě i do volby různých doplňků.

Později se přidají názory na vaši nehospodárnost, kritika vaření a jestli v tom všem vydržíte a pořídíte si děti, jistě ani výchova nebude podle představy milé tchýně. Zvládnete to?

Rada pro přežití

Zásadní chybou všech žen, co si namluví mamánka, je ultimátum. Jestli doženete svého muže k tomu, aby si měl vybrat jestli vy nebo ona, co čekáte že udělá? Pravděpodobně vyklidí pole a nechá maminku, ať to za něj vyřídí, nebo se přímo postaví na stranu ženy, která mu “obětovala” celý život. Dobrá rada tedy zní: nikdy ho nenechávejte se rozhodnout, on to neumí. Obrňte se trpělivostí a ovládejte váš společný prostor i život kousek po kousku, aby ho neovládla tchýně.