Zarudlá pleť – příčiny a řešení

Občas vám mráz vymaluje tváře do červena, občas si dáte v tělocvičně do těla tak, že máte obličej rudý jak rajče. To je všechno v pořádku. Občas se ale stane, že vám pleť zrudne bez fyzické zátěže. Zarudnutí může provázet i pocit pálení, svědění, pálení či dokonce zánět. Evidentně jde o problém, který je třeba řešit.

Příčina zarudnutí

Červené skvrny na obličeji nikdo nechce, každý se jich samozřejmě snaží zbavit co nejdříve. Jestli patříte k těm, jež zarudnutí trápí, zjiistěte si možnou příčinu, Teprve podle toho, co způsobuje zabarvení vašeho obličeje, můžete přistoupit k nápravě.

Mezi běžné příčiny patří akné, lupus, růžovka, extrémně suchá kůže, perimenopauza, seborrhea nebo ekzém. Zarudnutí obličeje může stejně tak způsobit mráz, nadměrné teplo, pití alkoholu či spáleniny. A taky tréma, ale v takovém případě zrudnutí rychle odezní. Na ostatní projevy zarudnutí můžete vyzkoušet některou z osvědčených metod na prababiček.

Babské rady na zarudlou pleť

Salátová okurka

Vitamíny, minerály a vysoký obsah vody, to vše v sobě ukrývá salátová okurka. Svým obsahem udržuje pokožku hydratovanou, díky chladícímu efektu pomáhá zmírnit podrážděnost a otok obličeje. Třeba zmínit, že okurka má adstringentní vlastnosti stahující krevní cévy v kůži, tím snižuje zarudnutí.

Studené zábaly

Studené zábaly pomáhají zbavit se zarudnutí tím, že chladem pomáhají uzavřít krevní cévky pod kůží. Obklady dokážou odbourat svědění a zánět.

Zelený čaj

Polyfenoly mají omlazující vlastnosti a protizánětlivé účinky, a ty právě najdeme v zeleném čaji. Udělejte si obklad ze zeleného čaje několikrát za den a brzy se zarudlost vytrátí.

Aspirin

Tento prášek obsahuje kyselinu salicylovou, která dokáže stáhnout krevní cévy a poměrně dobře působí protizánětlivě. Stačí dvě rozdrcené tablety s trochou vody a vzniklou pastou si potřete postiženou oblast. Po deseti minutách opláchněte vlažnou vodu a opakujte dvakrát denně.