Jak zabránit nepříjemnému pocení?

Stále častěji jsme již po ránu při výhledu z okna nuceni zkonstatovat, že nás čeká další teplý a prosluněný den. Což o to, kdo by nebyl rád za dny plné sluníčka a vysokých teplot, že? Mnohým z nás bohužel kazí náladu nepříjemné pocení, které je nedílnou součástí horkých dní dokáže nás nepěkně potrápit. Jestliže se i vy s pocením potýkáte a mokré koláče v podpaží vám dokážou zkazit náladu, přečtěte si dnešní článek, ve kterém vám poradíme, jak nepříjemnému pocení zabránit.

Pár tipů, jak zabránit nepříjemnému pocení

Pocení je obranná reakce těla na přehřátý organismus, prostřednictvím kterého se snaží zchladit. Byť to ke správnému fungování těla a životu celkově patří, dokáže nám to přidělat vrásky na čele. Proto jsme se rozhodli napsat pro vás dnešní článek, ve kterém vám poradíme hned několik tipů jak nepříjemnému pocení zabránit.

Hlídejte si materiál

Jestliže příliš neřešíte z jakého materiálu je vyrobeno oblečení, které nosíte, pak se není čemu divit, že se potýkáte s pocením. Nekvalitní a především neprodyšné materiály jsou přímým pomocníkem pocení, neumožňují tělu dýchat a vás odmění nevzhlednými koláči v podpaží. V létě proto dávejte přednost oblečení z přírodních materiálů – konkrétně pak bavlně nebo lnu.

Šup pod horkou sprchu

Také děláte jednu velmi častou chybu, kdy přijdete splavení z venku a co nejdříve si stoupnete pod studený proud vody? Možná to myslíte dobře a chcete se co možná nejrychleji ochladit, jenže následně jste opět zpocení od hlavy až k patě a divíte se, proč tomu tak je. Odpověď je jednoduchá: studenou sprchou své tělo opravdu osvěžíte, jenže jakmile vylezete ze sprchy, bude mít tendence se opět zahřát, tím začne vyrábět teplo a vy se budete potit. Proto když už si budete chtít dát sprchu, dejte si spíše vlažnou nebo teplou.

Vlasy pěkně nahoru

Dalším nepřítelem pocení jsou dlouhé vlasy, které ženy nosí rozpuštěné. Pakliže chcete zabránit nepříjemnému pocení, stahujte si vlasy do culíku nebo do drdolu. Účesy s vyčesanými vlasy vypadají moc pěkně a na internetu je nekonečné množství inspirace, určitě tak najdete něco zajímavého.

Sázka na světlé odstíny

Opět se v našich tipech proti nepříjemnému pocení vracíme k otázce oblečení, tentokrát vám však  doporučíme oblékat si outfity ve světlých barvách.  Ty oproti těm tmavým zbytečně nepřitahují sluníčko.