Výhody bělení zubů v ordinaci

V poslední době roste zájem o krásně zářivý bílý úsměv. Bělení zubů přináší našemu chrupu především estetický efekt. Jedná se o chemický proces, který zbaví naše zuby nežádoucích fleků a pigmentů. Nikdy není možné určit předem, jakého stupně zesvětlení se dosáhne při bělení a jak dlouho nám krásně bílé zuby vydrží.

Vše totiž závisí na přirozeném zbarvení chrupu, zda pijeme víno, kávu, kouříme, užíváme nějaké medikamenty a následné hygienické péči. Bělení zubů v ordinaci je bezpečné. Provádí se pouze v případě, že jsou zuby i dásně zdravé a pod odborným dohledem. Estetická stomatologie se již stala základní součástí moderní stomatologie. To je jedna z výhod bělení zubů profesionálně.

Nevýhody domácího bělení zubů

Bělení doma pomocí „babských rad“ může mít negativní dopad na zubní sklovinu i dásně. Je sice pravdou, že lze vybělit zuby i podomácku, ale stejně tak lze nadělat více škody než užitku. Před každým bělením je totiž nutné, aby měl člověk ošetřen zubní kazy, nevyhovující výplně a rovněž by měl být odstraněn zubní kámen. Doma před zrcadlem s kypřícím práškem na zubním kartáčku moc velké terno neuděláme – maximálně podráždíme dásně, které mohou následně krvácet či se zanítit.

Když už bělit zuby doma, tak za pomocí speciálních domácích přípravků pro bělení, ale určitě ne popelem z cigaret, peroxidem, kypřícím práškem a další experimenty. Toužíte-li mít zářivý úsměv, pak určitě bělení zubů vyzkoušejte. Absolvujete-li pravidelné zubní kontroly a víte, že je váš chrup v pořádku zkuste si koupit domácí sadu pro bělení zubů. V opačném případě se svěřte do rukou odborníků z některých dentálních klinik, kde udělají pro vaše uzuy a jejich ochranu maximum. Chcete přece, aby vám po bělení nějaké zůstaly. Na domácí experimenty raději zapomeňte.

Výhody bělení zubů v ordinaci

  • Ordinační bělení zaručuje okamžitý výsledek a trvá přibližně 60 až 90 minut.
  • Neriskujete zánět dásní a poškození zubní skloviny.
  • Nehrozí, že se vám uvolní zubní výplně.
  • Lékař zjistí, zda je vůbec vhodné bělení provádět.
  • Dásně se nejdříve izolují speciálním gelem, který je ochrání.
  • Ve finále jsou vaše zuby fluoridovány.

Zdroj obrázku: DrStuchlik.cz