Jak vám může prospět avokádo?

Avokádo patří mezi nejoblíbenější tropické ovoce, které je původem z Jižní Ameriky a pro svůj vysoký obsah vitamínů a pestré palety dalších látek si získává srdce čím dál většího počtu lidí napříč všemi věkovými kategoriemi. Má vysokou nutriční hodnotu a celé řadě pokrmů dokáže dodat ten správný šmrnc a říz. Existuje několik druhů avokáda, které se liší tvarem, barvou a samozřejmě i chutí. V dnešním článku se podíváme, jak vám avokádo může prospět a proč byste jej měli jíst pravidelně!

Avokádo a jeho účinky na naše zdraví

Vzhledem k tomu, že je tento druh tropického ovoce nejen nutričně velice vydatný, ale i bohatý na spoustu důležitých látek, má více než pozitivní účinky na naše zdraví a organismus:

  1. zvyšuje tvorbu červených krvinek
  2. podporuje soustředění
  3. napomáhá při redukci hmotnosti
  4. zmírňuje bolesti při menstruaci

Proč jíst avokádo?

Přijít avokádu na chuť chce mnohdy čas, ale jakmile si jeho typickou chuť oblíbíte, pak jej budete hojně využívat nejen při vaření, ale naučíte se jej jíst i v syrovém stavu. Máme pro vás několik důvodů, proč tohle tropické ovoce zařadit do svého jídelníčku.

  • Má hodně draslíku

    Možná byste se divili,kolika lidem chybí draslík. Přitom je pro naše tělo hodně důležitý, neboť má za úkol udržet elektrické gradienty v buňkách těla. V avokádu je dokonce větší množství draslíku, nežli v banánech, které jsou považovány za potravinu s největším obsahem tohoto prvku.

  • Snižuje hladinu cholesterolu

    S vysokou hladinou cholesterolu se potýká stále více lidí bez ohledu na to, zda se jedná o může či ženy. Právě srdeční onemocnění představuje nejčastější příčinu úmrtí způsobenou rovněž i vysokým cholesterolem v krvi. To je o důvod navíc, proč byste měli dát avokádu šanci.