Úžasně luxusní hotely světa

Pro některé lidi není luxus ničím až tak mimořádným, ať se jedná o nákup luxusního a často i kvalitnějšího zboží, cestování výhradně první třídou, návštěvy špičkových restaurací či prázdniny strávené v exkluzivních hotelech. Pojďme se zasnít a nakouknout do některých z nejluxusnějších hotelů světa, v nichž je pobyt skutečně nezapomenutelným zážitkem.

Titanic Mardan Palace v Turecku

Pětihvězdičkový hotel Titanic Mardan Palace se nachází na turecké riviéře, kousek od jachtami zaplněného přístavu Antalya v jižní části Středomoří, jednoho z nejvíce fascinujících a oblíbených měst Turecka. Rozsáhlý resort s privátními plážemi svým provedením vzdává poctu nejzajímavějším architektonickým prvkům Istanbulu. Palác se pyšní obrovským proskleným stropem a několika různými druhy ubytování, 30 restauracemi typu all-inclusive, mnoha bary, kavárnami. Nechybí BeFine Spa (na ploše 7 500 m2) s klasickými tureckými lázněmi, bazény, saunami, prostory pro cvičení a odpočinek. Kdo touží po fyzických aktivitách, ocení Titanic Golf Club na hřišti o 18 jamkách, ze kterého je naprosto úžasný výhled na místní hory, řeku i Středozemní moře. Hotel dál nabízí masivní konferenční centrum, dva taneční sály pro galavečery, velkolepé oslavy nebo svatby. Vzhledem k příjemnému subtropickému klimatu je návštěva tohoto hotelu zážitkem v každém ročním období.

Hotel Okada Manila na Filipínách

Hotelový resort Okada Manila se rozprostírá na ohromném území o 42 hektarech na malebném pobřeží v Manilské zátoce v Jihočínském moři. Tenhle pětihvězdičkový hotel je víc než jen pouhým místem na přespání. Pro své návštěvníky má připraveno spousty aktivit a lákadel. Nakupovat můžou na speciálním nákupním bulváru, kde mají na výběr z 50 nejžádanějších luxusních značek. Na hýčkání je tu připravený kosmetický salón, prémiové kadeřnictví, spa, fitness studio, bazény a náladu zpříjemní procházka úchvatnou botanickou zahradou nebo podívaná na pestrobarevnou a jednu z největších a nejkrásnějších fontán světa. Pro zábavu je tu dál klub Cove, do kterého se sjíždí slavní dýdžejové, tanečníci a zábavní skupiny. Hotel je také populární pro pořádání svateb a večírků, speciálních událostí jako EPT turnaje PokerStars, korporátních a obchodních konferencí a dalších společenských akcí.

Manila, Filipíny. Zdroj obrázku: r.nagy / Shutterstock.com
Manila, Filipíny. Zdroj obrázku: r.nagy / Shutterstock.com

Hotel Aman v Itálii

Diskrétní hotel Aman se nachází u Velkém kanálu v Benátkách v oblasti San Polo, která je nejmenší ze šesti městských čtvrtí. Tohle romantické místo je autentické a historické zároveň. Na hotel, jenž se nachází v paláci vybudovaném v 16. století rodinnou Coccinanových, byla budova přetvořená v roce 2014. 24 unikátních pokojů a apartmánů se pyšní luxusním designem, který zachovává fantastické dobové architektonické prvky, jako jsou fresky nebo dřevěné vyřezávané stropy. Hotel obklopuje překrásná privátní zahrada, střešní terasa nabízí překrásný výhled na město, k dispozici je knihovna, spa, fitness studio a veřejně přístupná vyhlášená restaurace. Aman je vyhledávaným místem pro oslavy všeho druhu, včetně svateb, kreativních workshopů, ale i korporátních akcí.

Palms Resort v USA

Za další enormně opulentní hotel se považuje Palms Casino Resort v Las Vegas. Hotel o 703 pokojích byl postavený už před dvaceti lety a rozhodně nabízí svým hostům to absolutně nejluxusnější. Důkazem toho je i nejdražší apartmán (údajně i na světě, který stojí sto tisíc dolarů na noc), jenž nese název Sky Villa. Tahle oáza, co se téměř dotýká hvězd, obsahuje například vlastní bar pro 17 hostů, fitness centrum, masážní pokoj, privátní bazén, ze kterého je strhující výhled na noční Las Vegas plné světel. V hotelových nočních klubech nebo divadle Pearl hosté často narazí na některé slavné americké hvězdy, pořádají se tu totiž proslulé akce, jako například MTV Video Music Awards nebo se zde natáčí reality show.

Ceylon Tea Trails na Srí Lance

Ráj na zemi musí vypadat jako resort Ceylon Tea Trails na ostrově Srí Lanka, který se rozprostírá vysoko na kopcích, kde kdysi bývalo pět čajových plantáží. Luxusní bungalovy s výhledem do údolí, na hory a vodopády jsou ekologické, mají vlastního majordoma a nechybí jim například formální jídelna i venkovní, luxusní interiér a bazén naplněný pramenitou vodou přímo z blízkých hor. Na pozemku jsou pro hosty k dispozici překrásné tropické zahrady, knihovna plná zajímavých knih, tenisové kurty, trávník pro kriket či kouzelná místa pro pikniky. Tohle místo je ideální pro odpočinek a načerpání síly v butikovém stylu.