Nejoblíbenější ZOO v Česku

Zoologická zahrada je místo, kam se těší všechny děti. Rodinný výlet do ZOO patří k těm nejhezčím vůbec. Každý si najde něco, co ho v ZOO upoutá. Jedním z důvodů je i fakt, že každá zoologická zahrada je něčím výjimečná, žádné dvě ZOO nejsou stejné.

V roce 2019 bylo podle Ministerstva životního prostředí na našem území 29 zoologických zahrad. Těch významných ZOO je asi šestnáct. My vám představíme ty nejoblíbenější.

ZOO Praha

Nejnavštěvovanější zoologická zahrada v ČR je ta pražská. Najdete ji v rozmanitém terénu Trojské kotliny. Na 60 ha najdete kromě dalších zajímavostí expozice 670 druhů zvířat. Můžete si prohlédnout Indonéskou džungli, Opičí ostrov, Údolí slonů nebo třeba australskou a tasmánskou faunu v expozici Darwinův kráter. ZOO v Troji nabízí návštěvníkům prohlídky s průvodcem, komentované krmení zvířat, zážitkové programy pro děti či dobrodružnou noční prohlídku zahrady. 

Safari Park Dvůr Králové nad Labem

Už od svého vzniku v r. 1946 se tato zoologická zahrada specializuje na africkou faunu. V současné době patří k nejlepším na světě v odchovu ohrožených druhů zvířat a jejich navracení do volné přírody. Když se vydáte do ZOO ve Dvoře Králové, zažijete skutečné Africké safari. Návštěvníci tu projíždějí mezi volně se pohybujícími zebrami, antilopami, žirafami a ptáky. Dokonce si můžete zkusit projížďku mezi smečkou lvů – Lví safari. Tato atrakce je jedinou ve střední Evropě.

ZOO Zlín

K nejnavštěvovanějším ZOO v Česku patří zoologická zahrada nacházející se asi 4 km od Zlína. Je nápaditě rozdělená podle kontinentů, zvířata zde žijí téměř stejně, jako v jejich původním prostředí v přírodním bioparku ve volném výběhu. Během jediného dne tak navštívíte Asii, Austrálii, Afriku i Jižní Ameriku a seznámíte se s 222 druhy zvířat podle místa, kde na zeměkouli žijí. Jako skutečný poklad ve Zlíně chovají tamaríny pestré, drobné primáty z brazilského amazonského deštného pralesa.