Navštivte slovenské Tatry. 3 tipy na místa, co musíte vidět

Tatry jsou nejvyšším pohořím na Slovensku. Nalezneme je na severu země, část Tater zasahuje i do sousední země – do Polska. Tatry jsou součástí Karpat s nejvyšší horou Slovenska (Gerlachovský štít – 2654,4 m.n.m.). Do roku 1992 byly nejvyšším pohořím Československa, pak jsme o ně přišli.

Vysoké Tatry jsou celoročním lákadlem

Vysoké Tatry jsou lákadlem nejen pro tuzemské turisty, přitahují návštěvníky ze všech okolních zemí. V každém ročním období tu najdete bohaté sportovní vyžití a množství dalších aktivit. V zimě se můžete vypravit na zasněžené štíty a věnovat se zimním sportům,  na jaře, v létě a na podzim jsou Vysoké Tatry vhodným místem pro turistické výlety a výšlapy. Krásná příroda, hluboké ledovcové doliny, vodopády a plesa vás uchvátí tak, že se budete stále vracet. Kde se vám bude zaručeně líbit?

Lomnický štít

Lomnický štít je nejnavštěvovanější vrchol Vysokých Tater. Jeden z faktorů, proč je tento štít tak oblíbený, je ten, že už ze Skalnatého plesa se až nahoru dostanete lanovkou. Turistická stezka není v těchto místech přístupná, můžete si ale zaplatit výstup s horským průvodcem. Ten vás bezpečně dovede až nahoru. Na samém vrcholu Lomnického štítu najdete kromě překrásného výhledu také kavárnu s posezením. 

Štrbské pleso

Štrbské pleso se pyšní nejkrásnějším pohledem na Vysoké Tatry. Druhé největší jezero v Tatrách, na jehož hladině se odráží špičky tatranských vrcholů, se nachází se v pátém chráněném stupni Tatranského národního parku a koupání je v něm přísně zakázáno. Můžete si ale půjčit lodičku a proplout všechna jeho zákoutí. Doporučujeme udělat si romantickou procházku procházku kolem břehů plesa a nechat se okouzlit místní krajinou.

Vodopád Skok
Vodopád Skok leží na řece Mlynica v Mlynické dolině. Ze Štrbského plesa jste u vodopádu za necelé dvě hodiny. Dojdete k němu nenáročnou turistickou cestou krásnou přírodou. Se svou výškou 25 m je třetím největším vodopádem slovenských Vysokých Tater. Je zpřístupněn celoročně.