Kam se v Česku vydat na rodinný výlet s dětmi

Na území naší republiky najdeme velkou spoustu míst, kde prožijete krásný den s rodinou. V každém kraji stojí hrady a zámky, provozují se zoologické zahrady, aquaparky a v poslední době také stezky v korunách stromů a různé další atrakce. Tipů, kam se vydat na rodinný výlet s dětmi v Česku, by byla celá řada. Vybrali jsme tedy místa opravdu mimořádná, abyste si to užili vy i vaše děti.

Boheminium, Mariánské lázně

Pokud se vydáte na západ Česka, nenechte si ujít 4. největší park miniatur v Evropě – Boheminium v Mariánských lázních. V měřítku 1:25 si tu prohlédnete více než 70 modelů našich nejznámějších památek, zasazených do nádherné přírody. Zámek Karlštejn, Hluboká, Lednice, letohrádek Hvězda nebo Ještěd – to všechno a ještě mnohem víc do nejmenších detailů vypracovaných modelů můžete s dětmi obdivovat a ještě se přitom naučit něco o historii či architektuře.

iQlandia Liberec

Při návštěvě Liberce většina rodin zamíří do aquaparku Babylon, toto město má ale další lákadlo pro rodiny s dětmi. Science centrum iQlandia je rozdělen do několika expozic, v nichž učiníte řadu objevů. Například o tom, jak fungují lidské smysly, odkud se vzal vesmír a všechny planety, co se děje při zemětřesení a podobně. Seznámíte se s prvním humanoidním robotem v Česku nebo se můžete zúčastnit detektivní hry Kriminálka iQLANDIA. Návštěvu centra si rozhodně užijete a odejdete plní zážitků a nových vědomostí.

Zeměráj na Orlíku

Až se na jaře vydáte na Orlickou přehradu, určitě navštivte Zeměráj – zážitkový park plný různých her, hlavolamů a dobrodružných úkolů pro celou rodinu. Na ploše 9 ha se propojuje krása české přírody s českou historií. Můžete si například prohlédnout středověkou vesnici a vyzkoušet si, jak se v té době žilo. Děti si jistě užijí dětskou vesničku Hrejkov s loutkovým divadlem. Z dalších atrakcí zmiňme archeologické naleziště, různá bludiště a hřiště, fotbalgolf, lukostřelnici nebo dobrodružné hledání tajemných symbolů, které skrývají záhadu ukrytého pokladu či pátrání po Kamenech času.

Peklo Čertovina, Hlinsko

Zlobí vás děti? Vezměte je do Pekla. Jediné peklo na světě je to v obci Čertovina u Hlinska a užijete si to, ať jste malí nebo velcí, ať jste zlobiví nebo hodní. I toto místo nabízí víc, než jen prohlídku Pekla, například pekelnou pražírnu kávy, naučnou stezku, dětskou hernu či Čertoland. A jestli se vaše děti dost vystrašili, můžete navštívit i nedalekou Pohádkovou vesničku Podlesíčko. O víkendu se zde pořádají programy s pohádkovými bytostmi, divadelní a loutková představení, trpasličí tvořivé dílničky a karnevaly.