Trendy na léto – 6 tipů na výběr letních šatů

Léto a šaty k sobě neodmyslitelně patří. Šaty jsou pohodlné na nošení a většinou i na údržbu. V současné době jsou trendy látky nemačkavé, lehké a rychle suché. Prostě je večer přemáchnete a ráno už je zase můžete obléknout. 

V první řadě pohodlí, to je, oč běží. Podle toho vybíráme nejen materiál, ale také vhodný střih. Takový střih, který bude k naší postavě lichotivý a zároveň zajistí vzdušnost a pohodlí. V neposlední řadě pak vybíráme podle módních barev. jak vybrat šaty pro letošní léto?

1. Trendy barvy pro letošní rok

Letošní letní paleta je opravdu bohatá a vybere si v ní každý. Top hit v barevnosti jsou pudrové odstíny od starorůžové po meruňkovou, karamelová a především barvy roku: žlutá a šedá (spíš metalicky kovová, ale pokud se necítíte, šedá skvěle postačí).

2. K létu patří romantika

Romantické šaty vykouzlíte obvykle v pastelových barvách a letos vedou baby blue – světle modrá, až blankytná, mentol – lehce zelenkový chladný odstín a lila – v podstatě jen nádech fialové.

3. Nepodceňujte klasiku

Tři barvy šatů budou trendy vždycky: typicky letní bílé, sexy sytě červené a malé černé, vhodné pro každou letní akci, kde je vyžadován dress code.

4. Volný střih dodá pohodlí i vzdušnost

i když jste štíhlá a můžete si dovolit v podstatě cokoliv, v létě vyhrávají volné šaty na celé čáře. A jaké střihy jsou letos trendy? Košilové šaty ve všech délkách, šaty střižené do písmene”A” a zavinovací šaty.

5. Proužky i květiny

Pokud jde o vzory, je výběr široký. Klidně ale můžete sáhnout po nadčasovém květinovém vzoru či proužkatých šatech. Proužky pěkně vyniknou právě na košilových šatech.

6. Žhavé trendy letošního léta

Módní diktát letos určuje jednoznačně volánky a nabírané rukávy. Hodně praktické jsou krátké volné šaty na úzkých ramínkách, které jen přehodíte přes plavky a můžete vyrazit. Trendy délka je ale i midi či úplně maxi. Pokud chcete letos na plážích zazářit, vrací se “žabičkování”.