Tipy na osvěžující letní čtení

Většinou toho během roku moc nepřečteme a když, tak je to něco odborného a vzdělávacího. Léto u vody bez knihy si ale neumím představit. A protože k prázdninám a dovoleným patří také romantika a humor a poznání a možná trochu tajemna a napětí, naše tipy budou stejně laděné.

1. Slunce je také hvězda, Nicola Yoonová

Věříte na náhody nebo patříte k těm, kdo za vším vidí osud? Daniel nebyl nikdy žádný snílek, ale když potká Natashu, cosi ho přiměje věřit, že jim osud nachystal něco opravdu zvláštního. Natasha věří jen vědě a faktům, nepatří k těm, co věří v předurčenost. A pak potká kluka na ulici a na první pohled se zamiluje. Román plný lásky a naděje pro příjemnou letní pohodu.

2. Hana, Alena Mornštajnová

Kniha, o které se mluví, by rozhodně neměla chybět ve vašem seznamu na léto. Příběh vychází ze skutečných událostí a otevírá témata, jako je láska, zrada, vina, předsudky a utrpení. Kniha o historii jedné rodiny a pohled na 2. světovou válku zase trochu jinak.

3. Sedmilhářky,  Liane Moriarty

Nepopleťte si to s knižní podobou blogu dvou českých hereček, tato kniha je dílem autorky bestselleru Manželovo tajemství. Jsou tři a jsou to nejlepší kamarádky. Jsou však k sobě skutečně upřímné? I drobné lži a polopravdy můžou totiž časem vyústit v obrovskou tragédii. Svižná kniha, která vás vtáhne a nepustí.

4. Jen vítr to ví, Johannes Mario Simmel

Velký spisovatel lidských příběhů z poválečné Evropy napsal nádherný romantický román s detektivní zápletkou, který patří k létu stejně, jako slunce či Azurové pobřeží, kde se děj z velké části odehrává. Může se muž po mnohaletém vyprahlém manželství ještě zamilovat? Není to naivní a pošetilé? Simmel rozhodně nebyl patetický spisovatel a vždycky uměl překvapit.

5. Žila jsem již před staletími, Barbara Erskine

Úspěšná novinářka má napsat sérii článků o návratech do minulých životů pomocí hypnózy, vůči nimž je velmi skeptická. Než navštíví ordinaci zkušeného psychiatra a nevyzkouší si na vlastní kůži, co to obnáší. Autorka je skvělá vypravěčka a její knihy jsou plné mystiky a paralelních dějů v několika časových rovinách. I když na to nevěříte, při čtení této knihy vás napadne hodně otázek.