Syrovátka a hubnutí – nahradí zdravou svačinku

Syrovátka vzniká při výrobě tvarohů, sýrů či másel. Je žlutozelené barvy a její chuť není bez dalších úprav nic moc. Díky procesu demineralizace se z ní stane nasládlý prášek, který zná většina z vás. Dále se pak ještě ochucuje, proto je možné koupit nejen nasládlý prášek, ale i jahodovou, vanilkovou nebo čokoládovou syrovátku. V každém případě obsahuje značné množství minerálů, vitamínů: B1, B6, B12, C, E a snadno stravitelné bílkoviny.

Bílkoviny tráví lidské tělo delší dobu, proto se díky ní dá oddálit pocit hladu. Což jde ruku v ruce s hubnutím. Laktóza obsažená v syrovátce působí jako prebiotikum, tudíž podporuje zdravou střevní mikroflóru.

Zdraví prospěšné vlastnosti syrovátky

Co se hubnutí týká, je sušená syrovátka velmi oblíbeným produktem, protože takto máte vždy svačinku po ruce. Navíc mimo jiné pomáhá snižovat cholesterol v krvi a detoxikuje organismus. Dále podporuje činnost ledvin a upravuje odchylky v látkové výměně.

Pozor na alergii

Bohužel však není vhodná pro jedince trpící alergií na laktózu. Kvůli vysokému obsahu bílkovin není vhodná ani pro děti do tří let. Ovšem také nepodléhejte iluzi, že syrovátka vám pomůže vyřešit problémy s větší nadváhou. Syrovátka je pouze doprovodný prostředek a doplněk stravy. Chcete-li opravdu zhubnout, pouhé pití syrovátky nepomůže. Důležité je změnit kompletně jídelníček a zařadit pravidelný pohyb.

Syrovátku místo svačinky

Syrovátka má vysokou nutriční hodnotu a hodí se jako náhrada jednoho denního jídla v dietách. Avšak nenahrazuje hlavní jídla, jako je snídaně, oběd a večeře – hodí se spíš jako náhrada svačinky. Syrovátka obsahuje laktózu, která je důležitá pro naše trávení, a to je jeden z důvodů proč má pozitivní vliv na hubnutí. Díky tomu, že podpoří trávení, dojde k detoxikaci našeho těla a celkovému nakopnutí metabolismu.

Syrovátka a její výhody

  • Obsahuje minerály a vitamíny
  • Má blahodárný vliv, na trávicí ustrojí
  • Detoxikuje a nakopne metabolismus
  • Zasytí na delší dobu
  • Pomáhá s budováním svalové hmoty
  • Má výtečné účinky i na pokožku