Suchá pleť v zimních měsících. Jak o ni správně pečovat?

Trápí vás suchá pleť? Pak máte v zimě jistě dost starostí, jak o ni dostatečně pečovat, aby nepříjemně nepnula, nesvědila a neolupovala se.Suchá pleť je v zimě ještě citlivější, protože je ve vzduchu mnohem méně vlhkosti, než by vaše pokožka potřebovala.

Péče o suchou pleť musí být pravidelná a v zimě ještě intenzivnější, než během jiných ročních období. V zimě totiž studený vzduch bez vlhkosti způsobuje, že krev v pokožce cirkuluje pomaleji. Navíc se snižuje produkce mazu, který brání unikání vody z vrchní vrstvy pokožky. Nejdůležitější péče o suchou pleť je zachovat ji hydratovanou, a to i v případě, že běžně suchou pleť nemáte, ale zimní počasí vám ji vysušuje.

Péče o suchou pleť v zimě

Vaše pokožka potřebuje dostatek hydratace, aby byla pružná a pevná. Proto není nutné mazat ji vyloženě mastnými krémy, ale těmi, co pleť hydratují a dostatečně vyživují. I když platí pravidlo, že čím mastnější krém, tím je účinek lepší.

Hydratační krémy a tělová mléka

Při výběru krému pro zimní období se zaměřte na ty, co obsahují přirozené zvlhčovače a udržují tak pokožku stále dostatečně hydratovanou. Jsou to většinou krémy s kyselinou hyaluronovou, s ceramidy, glycerinem, sorbitolem nebo lecitinem. Druhou skupinou vhodných přípravků pro péči pleť v zimě jsou krémy obsahující látky, které zadržují přirozenou vlhkost pokožky, takže tolik nevysychá. Takové přípravky obsahují například petrolatum, silikon, lanolin nebo minerální olej.

V zimě změňte hygienické návyky

Zní to skoro nelogicky, ale v zimním období byste měli omezit dlouhé koupele ve vaně. Dopřávejte si hlavně sprchu, a to maximálně 10 minut denně. Delší vystavování pokožky vodě by mohlo smýt vrchní mastnější ochrannou vrstvu. Zároveň omezte použití mýdla a úplně se vyhněte přípravkům s obsahem alkoholu. Také používání kartáčů a hrubých žínek může ochrannou vrstvu pokožky oslabit.