Rozhodujete se pro liposukci? Zjistěte výhody a nevýhody

Máte pocit, že máte v některých partiích množství tuku, kterého se neumíte zbavit vlastními silami, takže zvažujete liposukci? Ano, liposukce umí vylepšit postavu, pokud tedy nejde o výraznou nadváhu. 

Vzhledem k tomu, že se při liposukci odsává tuk řádově v kilogramech, je u lidí se sto kilogramy a více nutná nejprve obezitologická léčba, teprve potom přijde na řadu plastický chirurg. Liposukce zlepší siluetu, pokud máte tuk usazený na bocích jinak štíhlého těla, odsaje vám “michelinku”, ale pivního břicha vás nezbaví. JAké jsou druhy liposukce a jaké má výhody?

Liposukce je invazivní i neinvazivní

Během některých typů liposukce je nutný zásah do těla, jiné to umí neinvazivně. Zatímco ty “šetrné” jsou bezbolestné a nevyžadují hospitalizaci, provádí se obvykle bez dohledu lékaře, takže může dojít k jinému než požadovanému efektu. Na druhou stranu liposukce prováděné llékařem jsou zásahem do těla a vyžadují anestezi. Záleží na vás, co je pro vás schůdnější varianta.

Invazivní liposukce:

Klasický chirurgický zákrok, při kterém plastický chirurg provede drobné řezy a tukovou tkáň jejich prostřednictvím odsává kovovou kanylou. Zákrok je bezpečný, pod dohledem lékaře. Jedná se o zásah do těla, je nutná pooperační péče a hospitalizace.

Tumescentní liposukce se zdá ze všech variant ta nejlepší. Sice se jedná o chirurgický zásah do těla, vždy ale rukou skutečného odborníka – lékaře. Jedná se o způsob odbourání tukových polštářků s použitím speciálního roztoku, který se injekčně aplikuje pod kůži. Následně se mnohem snadněji odsaje kanylou (může být vibrační).

Neinvazivní liposukce:

Alternativní metody liposukce se obejdou bez řezu do kůže, proto ji také ve velké míře neprovádějí lékaři, ale pouze certifikovaní pracovníci kosmetických center. Tuk v případě neinvazivní liposukce rozpustí ultrazvuk, radiofrekvenční vlny nebo laserová technologie. Tato liposukce je bezbolestná a nevyžaduje hospitalizaci ani anestezii.