Problematická pleť? 10 tipů co dělat pro zlepšení

Nemají všichni štěstí na zdravou, pružnou a na pohled dokonalou pleť. Dalo by se spíš říci, že takovou pleť má jen málokdo. Většina z nás bojuje s nějakým tím dermatologickým problémem, od suché a citlivé pokožky po mastnou aknózní pleť. Každý problém ale má své řešení.

Péče o problematickou pleť je komplexní disciplína – je potřeba ji ošetřovat zevně, ale je důležitá i vnitřní očista a péče. 

  1. Určitě své pleti prospějete, pokud do stravy zařadíte stopové prvky, hlavně zinek a selen. 2. Dopřejte si také pravidelně detoxikační kúru ve formě pití čistících čajů z kopřivy či ze šalvěje. 
  2. Vyhýbejte se ostrým jídlům, omezte sladkosti a sacharidy celkově. S přibývajícím věkem se každý prohřešek projeví i na pleti.
  3. Problematické pleti neprospívá ani zakouřené a prašné prostředí. Pokud sami kouříte, měli byste se nad tím zamyslet.

Kosmetická péče o problematickou pleť

  1. Problematická pleť potřebuje v prvé řadě zklidnit. Na to myslete i při čištění pleti a nevysušujte ji nevhodnými pleťovými vodami. Vždy používejte přípravky na olejové bázi.
  2. Dopřejte si masáž. Během čištění masírujte pleť krouživými pohyby a jemným poklepáváním prsty. Nejen, že je to velmi příjemná relaxace, dochází také k lepší cirkulaci krve v podkoží a tím i k lehké detoxikaci pokožky.
  3. Čistící rituál zakončete otřením obličeje teplým vlhkým ručníkem dopřejete si zároveň lehkou exfoliaci (odstranění odumřelých buněk).
  4. Nevynechávejte pleťové tonikum. Zatímco v průběhu čištění se mění pH pokožky, tonikum ho opět stabilizuje. Navíc pleť hydratuje a osvěží. Jen pozor, nesmí obsahovat dráždivé látky.
  5. Pokud se vám objeví akné, pupínky v žádném případě nevymačkávejte, ale ošetřete tea tree olejíčkem. Je protizánětlivý a urychluje hojení. 
  6. Na zanícenou pleť funguje také oplach výluhem ze šalvěje (nebo si do něj namočte vatové tampony a přiložte na obličej jako masku). Šalvěj pleť uklidní a zbaví zarudnutí.