Co pomáhá proti zapáleným pupínkům?

Představte si situaci, kdy se na něco těšíte nebo něco dlouho plánujete – ať už je to důležitá pracovní schůzka, firemní pohovor nebo třeba první rande – a několik dní předtím zoufale prosíte osud, aby vám do cesty nepostavil žádnou překážku. Až do poslední chvíle vše běží podle přesně nalajnovaného plánu, jenže v den D se při pohledu do zrcadla zděsíte: na vaší tváři se přes noc objevily nevzhledné pupínky, které vám na kráse nepřidávají, ba naopak vám sníží sebevědomí až k bodu mrazu. Vyděšeně na sebe hledíte do zrcadla a marně v hlavě hledáte odpověď na otázku: co pomáhá proti zapáleným pupínkům, které právě teď hyzdí mojí tvář?!

Vypadám hrozně!

Těkáte pohledem na odraz v zrcadle a při každém mrknutí doufáte, že pupínky jako zázrakem zmizí. Bohužel se ale žádné mávnutí kouzelným proutkem nekoná a i když se do zrcadla díváte už po stopadesáté, pupínky máte na obličeji stále. Co teď? Konečně nastal váš den D a vy si ho přece nenecháte zkazit červenými flíčky! Pojďme si tedy říci, co pomáhá proti zapáleným pupínkům!

Co pomáhá proti zapáleným pupínkům?

  1. Obyčejná soda

    Možná tomu nebudete věřit, ale na pupínky skvěle pomáhá obyčejná soda, kterou doma v komoře nebo ve skříňce určitě najde úplně každý. Pokud se vám na tváři objeví nezvané akné, smíchejte dvě lžičky sody s vlažnou vodou, vytvořte pastu a tu si naneste na postižená místa. Nechte působit alespoň 10 minut a poté opláchněte obyčejnou vodou.

  2.  Včelí med

    Věděli jste, že je včelí med proslulý svými protizánětlivými účinky, pro které je tolik oblíbený a vyhledávaný i v souvislosti s péčí o pleť? Pokud se ptáte, co pomáhá proti zapáleným pupínkům, pak si vezměte sklenici medu a naneste středně silnou vrstvu na postižené místo na obličeji. Nechte působit po dobu dvaceti minut a poté spláchněte vodou.

  3. Zubní pasta

    Máte doma zubní pastu? Pravda, kdo by neměl! Kdo se svědomitě stará o svůj chrup a zuby si tak každý den alespoň 2x čistí, ten může zubní pastu použít i pro snahu odstranit z tváře zapálené červené pupínky. Jak na to? Jednoduše si na postižené místo naneste vrstvu zubní pasty, přičemž doporučujeme pastu s vysokým obsahem mentolu, a nechte působit 15 minut. Pasta vytáhne z těla zánět a pupínky vysuší.