Neničte svou pokožku! Nejčastější chyby, které možná děláte i vy!

Přiznejme si bez mučení – která z nás by nechtěla mít krásnou a zdravou pokožku? Pravda, toužíme po tom všechny. Zatímco k někomu byla matička příroda opravdu štědrá a nadělila mu bezchybnou pleť, pro jejíž dokonalost nemusí prakticky hnout jediným prstem, k někomu tak štědrá nebyla, ba spíše na opak. Možná je to i váš případ, možná ani vaše pokožka není taková, jakou byste si ji přáli mít. A možná za to nemůže ani tak příroda, jako vy. Je totiž možné, že si svou pokožku ničíte sami.

Chyby, které děláte v péči o pokožku

Teď jsme vás možná vylekali, což bylo tak trochu v plánu. Nebo jsme se vás dotkli, což v plánu nebylo. Chceme vám jen otevřít oči a ukázat vám, jaká je realita. Že se možná stejně jako spousta žen dopouštíte chyb, které vaši pokožku postupně likvidují. Pomalu, pozvolna, den po dni. Možná si toho ze začátku nevšimnete, ale postupem času mohou být následky až fatální.

Nedbáte na hygienu čisticích pomůcek

Každá z nás používá na čištění pleti něco jiného. Někdo vsadí na jednorázové vatové tamponky, které po použití jednoduše vyhodí. Další sáhne po stále oblíbenějších houbičkách, další si vezme na pomoc žínku. Je úplně jedno, čím si pleť čistíte, pokud nedbáte na hygienu svých pomůcek. Jestliže žínku, houbičku nebo cokoli jiného po čištění neopláchnete, další den si na pokožku nanesete spoustu nečistot společně s mikroby. Fuj!

Nečistíte si pokožku vůbec

Možná ještě horší chybou je opomíjení čištění pokožky. To je totiž zásada číslo jedna, a pokud na ni nedbáte, nemůžete se pak divit, že se vám pleť odvděčí nepříliš lákavým vzhledem. I když nebudete mít náladu, budete unavené a nebude se vám chtít, stejně si najděte čas a pleť si vyčistěte. Přes to prostě nejede vlak.

Zapomínáte na vitamíny

I když si to spousta z vás neuvědomuje, vitamíny jsou pro nás hodně důležité. Mají totiž co dočinění nejen se stavem naší pokožky, ale i celkovým stavem těla a zdraví. Proto byste neměli na vitamíny zapomínat, chcete-li mít pokožku krásnou a bez jediné chybičky.

Nekoukáte na trvanlivost kosmetiky

Stejně jako potraviny má i kosmetika určitou lhůtu. A když tahle lhůta projde, měla by kosmetika okamžitě letět do koše. A je jedno, zda se jedná o kosmetiku pečující nebo dekorativní. Tady není místo na nějaké litování peněz, kdy používáte prošlé produkty jen proto, že vás stály ranec peněz. Jde přece o vaše zdraví.