Nejčastější mýty o striích

Znáte nejčastější mýty o striích? Ne? Tak to je chyba! Možná, kdybyste o těchto drobných jizvičkách objevujících se na kůži něco věděli, nebyli byste z nich tak vyděšení a překvapení, pokud se stanou i vaší nedílnou součástí. Vzhledem k tomu, že strie trápí velké procento populace, ale jen málokdo o nich ví podrobnější informace, jsme se rozhodli vytvořit dnešní článek. V něm se společně s námi můžete podívat na nejčastější mýty o striích, které vás možná překvapí!

Odhaleno: nejčastější mýty o striích

Co jsou to vlastně strie? Jedná se o drobné jizvičky, které vznikají díky popraskaným elastickým vláknům kůže. Koluje o nich celá řada nepravd a povídaček, které lidi akorát tak zbytečně matou. Pojďme tedy společně odhalit největší mýty o striích!

1. Díky zhubnutí strie zmizí

Hodně lidí se domnívá, že pokud dokážou shodit nějaké to kilo, pak se vzniklých strií zbaví. Jedná se o jeden z nejrozšířenějších mýtů, které o pajizvičkách kolují. I když tedy zhubnete, strie vám zůstanou.

2. Strie mají jen ženy

Mezi největší mýty o striích jednoznačně patří i domněnka, že jimi trpí pouze ženy. Pokud si to myslíte i vy, pak jste vedle jak ta jedla. Strie rozhodně nejsou problémem pouze něžného pohlaví, i když je pravda, že jimi trpí častěji nežli muži. I tak se ale pajizvičky na kůži objevují u mužů i žen všech věkových kategorií.

3. Strie vznikají díky velkému váhovému přírůstku

Také jste toho názoru, že se vám strie na těle vytvořily jen proto, že jste přibrali? Omyl! Věřte nebo ne, ale vznik strií není vůbec vázán na váhový přírůstek. Potvrdili to odborníci, kteří zjistili, že jsou strie způsobené hormony. Náhlé přibrání na váze a s ním spojené napnutí kůže tak se striemi nemá vůbec nic společného.

4. Hubení lidí strie nemají

Tak ani tohle není pravda. Ani trochu. Myslet si, že jsou strie výsadou pouze silnějších, plnoštíhlých nebo obézních lidí, je chybné. Strie vznikají díky hormonálním změnám, kterými prochází jak hubení, tak i silnější lidé, z čehož plyne, že se mohou objevit jak u hubeného, tak i tlustého člověka.