Letní sex – na co si dát pozor

Že se v letních měsících víc probouzí touha a sexuální apetit, je už dávno dokázané. Možná je to spojeno s vyšší konzumací alkoholu, hlavně na dovolené, nebo za to může teplo  výrazně méně oblečení, v každém případě k létu sex prostě patří. Často nezávazný, spojený s letmým flirtem.

Pokud jste na dovolené podlehla barevným koktejlům a kouzlu místního svůdce a dopřála si náhodný sex, asi vás trápí řada otázek. A je k tomu určitě důvod, při každém takovém podlehnutí okamžiku hrozí poměrně dost problémů.

Kondom nechrání jen před početím

Žádný náhodný sex by neměl být nechráněný. Když pomineme riziko nechtěného těhotenství, je tu ještě řada pohlavně přenosných chorob. Většině z nich se ubráníte, pokud použijete ochranu. I tak zůstávají onemocnění, například ty, které jsou přenášeny HPV viry, kde ani ochrana kondomem není dokonalá. Přesto by měly být základní výbavou při každém letním dobrodružství.

Věděli jste, že výběrem kondomu můžete ovlivnit nejen své sexuální zdraví, ale i zážitky? Vyzkoušejte kondomy s hřejivým účinkem nebo se stimulačními výstupky. Zintenzivníte tím váš prožitek při milování.

Když selže ochrana

Jestliže se po noci strávené v náruči žhavého neznámého objeví nejistota, jestli přece jen kondom ochránil před těhotenstvím (nebo došlo ke styku bez ochrany), ještě není úplně všechno ztraceno. Do 72 hodin po styku můžete vzít tabletku Postinor nebo Escapelle. Pokud jste “uklouzli” v pátek v noci, ještě v pondělí máte čas zaběhnout s občankou do lékárny a o tabletku požádat.

I se stálým partnerem může být sex v přírodě horor

Napadlo vás, co všechno na vás číhá, pokud se rozhodnete spestřit si intimní život spontánní akcí v přírodě? Například romantické milování na pláži se rázem zvrtne v nepříjemné okamžiky, jestliže si k tomuto dobrodružství zvolíte pláž plnou písku. Ten se totiž během chvíle dostane úplně všude, a to “úplně” je myšleno doslova. Za to zbavit se ho půjde hodně pomalu. V lese kromě jehličí číhají mravenci, což je asi ještě nepříjemnější zážitek, než setkání s myslivcem. Ani milování ve vodě nemusí být bez následků, zvlášť jestli zvolíte rybník plný sinic. Také komáři na břehu rybníka vám mohou celý zážitek dost znepříjemnit.